09173119959 مشاوره
جدیدترین الگوریتم گوگل توجه خاص به جستجو در موبایل

تاریخ انتشار : یکشنبه 9 فروردین 1394

بازدید : 2476

گوگل از الگوریتم‌های پیچیده و خاص خود برای رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها و نمایش آن‌ها در نتایج جستجو بهره می‌برد. اخیرا این کمپانی اعلام کرده بود که قصد دارد وب‌سایت‌هایی که نسخه‌ی موبایل دارند را در اولویت بالاتری قرار دهد...

جالب است بدانید که الگوریتم جدید گوگل تنها به جستجوهای موبایل ختم نمی‌شود. وب‌سایت‌های سازگار با موبایل‌ها در نتایج جستجوی دسکتاپ، تبلت، کروم‌بوک و موبایل در رتبه‌ی بالاتری قرار می‌گیرند.

اما این الگوریتم چطور کار می‌کند و به چه شکل می‌توان متوجه شد که یک وب‌سایت با موبایل‌ها سازگار است یا خیر؟ هیچ پاسخ دقیقی به این پرسش وجود ندارد و گوگل جزئیات مربوط به ارزیابی الگوریتم جدید خود را اعلام نکرده است.

الگوریتم جدید گوگل از ۲۱ آپریل یا یک اردیبهشت ماه فعال می‌شود و پس از آن تغییرات محسوسی در نمایش نتایج جستجو اعمال خواهد شد. گوگل می‌گوید این تغییر الگوریتم تاثیر جدی در جستجوها خواهد داشت. هدف از تغییرات در الگوریتم، دسته بندی و رتبه بندی وب‌سایت‌ها است تا کاربر نتایج جستجوی خود را در وب‌سایت‌هایی مشاهده کند که برای نمایش در ابزارهای مختلف بهینه شده باشند.

گوگل از ماه گذشته بروز رسانی اطلاعات براساس الگوریتم جدید را شروع کرده است و از ۲۱ آپریل این طرح به طور کامل اجرا می‌شود. پس اگر وب‌سایت شما با ابزارهای موبایل سازگار نیست، زمان زیادی برای انجام این کار ندارید در غیراینصورت در نتایج جستجوی گوگل رتبه‌ی پایین‌تری خواهید داشت.

به نمونه ای از نتایج جستجوی وب سایت های طراحی شده توسط گروه طراحی وبسایت سیرن توجه نمایید:

responsive, mobile friendly

برچسب ها :


آخرین مطالب وبلاگ سیرن

خدمات طراحی سایت سیرن