09173119959 مشاوره
۹ عادت اشتباه که برای موفقیت در سال ۲۰۱۷ باید ترک کنید

تاریخ انتشار : شنبه 25 دی 1395

بازدید : 2458

قصد داریم به عادات و رفتارهای اشتباهی که ممکن است پیشرفت کارآفرینان و موقعیت کسب‌وکارشان را به چالش بکشند، نگاهی بیندازیم.

به‌عنوان یک کارآفرین باید بدانید که شما بهترین و بدترین دوست خود هستید. اینکه به مهارت‌ها و توانایی‌هایتان ایمان داشته باشید می‌تواند باعث پیشرفت شما شود. خلاف این موضوع نیز وجود دارد. شما با دست‌کم گرفتن خودتان فرصت‌های زیادی از دست می‌دهید و زمانتان را برای به دست آوردن اعتماد به‌نفسی صرف می‌کنید که در حالت عادی از عهده انجام کار مدنظرتان بر خواهید آمد.

می‌توانید سال ۲۰۱۷ را تبدیل به بهترین سال عمر کاریتان کنید؛ اما برای رسیدن به آن باید بعضی از عادات و رفتارهای اشتباه را کنار بگذارید. با زومیت همراه شوید تا نگاهی به عادات اشتباه بیندازیم و نحوه‌ی برخورد با آن‌ها را مطالعه کنیم.

۱. مسئولیت‌پذیر شوید

در نظر داشته باشید که شاید فرد مستعدی هستید و دید خوبی نیز به کسب‌وکار دارید، اما نباید فکر کنید که کسی به شما چیزی بدهکار است؛ مخصوصا اگر کارآفرین باشید. اگر می‌خواهید پیشرفت کنید باید تلاش کنید تا به موفقیت برسید.

اگر رسیدن به نقطه‌ای که کمپانی شما مشتریان زیادی داشته باشد آرزوی شما است، باید برای تحقق آن نسبت به گذشته بیشتر تلاش کنید.

۲. کارها را به تنهایی انجام ندهید

سعی کنید تمام کارها را به‌تنهایی انجام ندهید. در نظر داشته باشید که بد نیست از کمک دیگران یا نظرات آن‌ها استفاده  کنید. همچنین می‌توانید افرادی را استخدام کنید تا بعضی از مسئولیت‌هایتان را بر عهده بگیرند.

می‌توانید مجموعه‌ی گسترده‌ای از دوستان و کارآفرینان دیگر داشته باشید و به یکدیگر کمک کنید. با داشتن روابط خوب می‌توانید از عهده کارها بهتر برآیید و همچنین دوستان خوبی داشته باشید که در رسیدن به موفقیت شما را یاری دهند.

۳. کمال‌گرایی را کنار بگذارید

مقاله کسب و کار

هر شخصی در زندگی خصوصی یا حرفه‌ی کاری خود شکست‌ها و پیروزی‌هایی داشته است. یک شخص موفق کسی است که هر بار پس از شکست دوباره برخیزد و تلاش کند تا به موفقیت برسد.

کمال‌گرایی باعث می‌شود که شما از رخ دادن اشتباه‌ها جلوگیری کنید اما در کنار آن ریسک‌پذیر بودن را از دست می‌دهید. در نظر داشته باشید که فرصت‌های زیادی به خاطر کمال‌گرایی از دست می‌رود و شما حتی اگر قرار باشد در یک پروژه شکست بخورید، می‌توانید مسائل زیادی یاد بگیرید که در پروژه‌ها و کارهای بعدی برایتان مفید باشند.

۴. از مقایسه خودتان با دیگران دست بردارید

افراد موفق می‌توانند الهام‌بخش دیگران باشند. نحوه رسیدن به موفقیت این افراد می‌تواند به شما کمک زیادی کند تا اشتباهات آنها را تکرار نکنید و تصمیمات بهتری در مواجه شدن با چالش‌ها بگیرید.

اما این موضوع به معنی اینکه از آنها تقلید کنید نیست. همچنین نباید موفقیتی را که آن‌ها دارند با دستاوردهایتان مقایسه کنید. این افراد با تلاش زیاد توانسته‌اند به جایگاهی که در حال حاضر دارند، برسند و شما نیز با مطالعه  آن‌ها می‌توانید بر رسیدن به موفقیت تمرکز کنید تا در نهایت به جایگاهی که می‌خواهید، برسید.

۵. خیال پردازی را کنار بگذارید

در مسیر موفقیت کسب‌وکارتان با چالش‌هایی رو به رو خواهید شد که مواجه شدن با آن‌ها چندان جالب نخواهد بود و ممکن است از انجام یا برخورد با آن‌ها متنفر شوید.

با این حال باید بدانید هر قدمی که برای برخورد با چالش‌ها برمی‌دارید، مهم است و آینده کسب‌وکارتان به برطرف شدن این چالش‌ها بستگی دارد. برای رسیدن به موفقیت خیال‌پردازی را کنار بگذارید و با واقعیت‌های کسب‌وکارتان رو به رو شوید. قاطعانه قرار گرفتن شما در مقابل مشکلات باعث می‌شود رسیدن به اهدافتان آسان‌تر شود.

۶. خود را برای هر اتفاقی آماده کنید

مقاله کسب و کار

گاهی خیال‌پردازی یا اعتماد به نفس بیش از حد باعث می‌شود که خودمان یا کسب و کارمان را برای اتفاق‌ها آماده نکنیم. برای مثال کسب‌وکارتان وابسته به تأمین از یک تأمین‌کننده است و زمانی که آن تأمین‌کننده با مشکلی برخورد کند به کسب‌وکار شما نیز آسیب می‌رسد.

بروز اینگونه مشکلات یا اشتباهاتی در عرضه خدمات گاهی اوقات باعث می‌شود کسب‌وکارتان در موقعیت بسیار بدی قرار گیرد و اگر ضربه‌ای به اعتبار کمپانی وارد شود، برطرف کردن آن بسیار سخت خواهد بود.

اینکه از کارمندان خوبی بهره می‌برید یا آمارها بیانگر پیشرفت شما هستند، دلیل بر این نیست که مشکلی پیش نخواهد آمد. همیشه برای هر اتفاقی خود و کسب‌وکارتان را آماده کنید. طبیعی است که هیچ‌کس علاقه‌ای به برخورد با چالش‌ها ندارد؛ اما اگر اتفاقی رخ داد، از اینکه خود را از قبل آماده کرده‌اید خرسند خواهید شد.

۷. دست از گلایه بردارید

گلایه کردن نه‌تنها باعث می‌شود که انگیزه تلاش بیشتر را از دست بدهید، بلکه دیگران را نیز از خود دور خواهید کرد. این موضوع زمانی تأثیر منفی خود را نشان خواهد داد که متوجه شوید در میان کسانی که به خاطر گلایه کردن از شما دور شده‌اند، افرادی وجود دارند که می‌توانند به شما کمک فراوانی کنند.

در طرف دیگر اگر تنها کاری که انجام می‌دهید گلایه کردن باشد، فرصت‌هایی را که برای شما رخ می‌دهند، از دست خواهید داد. شما در واقع بر اشتباهات و مسائل منفی کارتان تمرکز می‌کنید که باعث می‌شود حتی موفقیت‌ها نیز برای شما لذت‌بخش نباشند. اگر مشکلی در کارتان وجود دارد، آن را برطرف کنید و گلایه کردن را کنار بگذارید.

۸. خریدهای غیرضروری نداشته باشید

شاید خرید کردن لذت‌بخش و هیجان‌انگیز باشد؛ اما باید در نظر داشته باشید پول‌هایی که خرج موارد بی‌ارزش می‌شود، می‌توانند با سرمایه‌گذاری مناسب به ارزش بیشتری برسند. سعی کنید با صرفه‌جویی درآمدتان خود را به آرزوهایتان نزدیک‌تر کنید.

می‌توانید به‌جای خرید لوازم غیرضروری، از پولی که پس‌انداز کرده‌اید برای گذراندن دوره‌های آموزشی استفاده کنید یا با سرمایه‌گذاری مناسب به پیشرفت کسب‌وکارتان کمک کنید.

۹. این تفکر را که برای انجام کاری آماده نیستید، کنار بگذارید

در نظر داشته باشید که کمتر کسی آماده یک تغییر بزرگ در زندگی‌ خود است. حال می‌خواهد این تغییر در زندگی شخصی باشد یا در حرفه‌ی کاری! باید یاد بگیرید که چگونه با مسائل کنار بیایید و برای چالش‌های موجود راه‌حل مناسبی پیدا کند.

البته این موضوع را نباید اینگونه معنی کرد که بدون برنامه و دانش کافی با مسائل رو به رو شوید، بلکه منظور این است که منتظر زمان ایده‌آل نباشید؛ زیرا ممکن است فرصت‌های زیادی را از دست بدهید. خیلی از پیشرفت‌ها به دلیل سرعت عمل بالا در تصمیم‌گیری و عمل به‌موقع صورت گرفته‌اند.

برچسب ها :


آخرین مطالب وبلاگ سیرن

خدمات طراحی سایت سیرن