09173119959 مشاوره
13 سایت مفید برای انتخاب رنگ وب سایت!

تاریخ انتشار : پنج شنبه 6 خرداد 1395

بازدید : 6610

برای انتخاب رنگ اصلی وب سایت باید کمی خلاقیت داشت و این به معنی سختی کار شما نیست. اما دشواری کار در، پیدا کردن رنگ هایی متناسب که در کنار رنگ اصلی است. به همین خاطر ابزارهای زیادی طراحی شده اند که با رعایت اصول انتخاب رنگ، کار را ساده کرده اند.

1-  culer :

در سال های اخیر، شرکت  ادوبی  تلاش های زیادی برای ورود به تکنولوژی های مرتبط با  وب  کرده است. کولر را می توان یکی از بهترین ابزارهای  انتخاب و مدیریت رنگ  دانست. در  کولر ، می توانیم به سادگی و فقط با انتخاب یک رنگ، سایر رنگ های وب سایت را با رعایت استانداردها دریافت کنیم.
ترکیب رنگ های از پیش تعریف شده و امکان ذخیره سازی تنظیمات از دیگر مشخصات این ابزار مفید است. امکانات  کولر  به همین ها محدود نشده اند. اخیرا امکان  انتخاب رنگ سایت  هوشمند از داخل تصویر نیز فراهم شده است.
علاوه بر امکانات فوق،  ادوبی کولر  مخصوص سیستم عامل iOS و API کولر هم منتشر شده اند که در کنار انجمن تخصصی آن، تمامی نیازهای طراح وب سایت در زمینه رنگ را پوشش می دهد.
 

2-  Colr.org:

Colr.org  ابزاری ساده و مفید است که می توانیم با آپلود تصویر خود، رنگ های مورد نظر را با امکان ویرایش انتخاب کنیم. علاوه بر این امکان، می توانیم با وارد کردن  آدرس وب سایت  مورد نظر، رنگ هایی که در آن استفاده شده است را به تفکیک فایل های CSS مشاهده نماییم.

3-  Colour Lovers:

Colour Lovers  را می توانیم یک شبکه اجتماعی در زمینه رنگ نام گذاری کنیم. اشتراک گذاری، ثبت تعداد بازدید، تعداد افرادی که آن را پسندیدند و امکان قرار دادن دیدگاه مواردی است که در این ابزار وجود دارد. علاوه بر رنگ و ترکیب رنگ، انواع بافت با گروه بندی های مناسب قرار گرفته است.
 

4-  4096 Color Wheels4096 :

Color Wheels  از جمله ابزارهای ساده برای انتخاب رنگ است که می توانیم با استفاده از موس و کیبورد، رنگ مورد نظر خود را مشاهده کنیم. این ابزار همزمان web smart، web safe و unsafe color را تولید می کند.

5- color schemer:

بیش از 6000 ترکیب رنگ متفاوت در موضوعات مختلف از  ویژگی های این ابزار  است. همچنین نرم افزار مخصوص ویندوز و مک نیز از طریق  وب سایت  قابل دریافت است. از امکانات این نرم افزار می توان از امکان انتخاب ترکیب رنگ برای نمایشگرها یا چاپ، انتخاب رنگ از تصویر، ترکیب رنگ ها و گرادینت نام برد.

6- Color Palette Generator:

در این  وب سایت  می توانیم با وارد کردن آدرس اینترنتی یک تصویر، رنگ های اصلی آن را مشاهده کنیم.

7-Color Scheme Designer:

با این  ابزار  در نوشته های چگونگی انتخاب بهترین  ترکیب رنگ  برای وب سایت و آشنایی با سیستم های رنگی کلاسیک در طراحی آشنا شده بودیم. محیط کاربری ساده و قدرتمند از ویژگی های این  ابزار  است. امکانات گسترده و سیستم های متنوع ترکیب رنگ مواردی است که مورد استقبال بسیاری از طراحان قرار گرفته است.

8-  sphere :

با استفاده از  Sphere  می توانیم با انتخاب یک رنگ، سایر رنگ ها را در سیستم های مختلف دریافت کنیم. امکان خروجی گرفتن از ترکیب رنگ برای نرم افزارهای مختلف (مانند فوتوشاپ، آیلاستریتور و ...) از ویژگی های این  ابزار  است.
 

9-  Color Blender :

با استفاده از این  ابزار  و پس از انتخاب رنگ اصلی، به صورت خودکار 6 رنگ متناسب تولید خواهد شد.
 
 

10-  Color Schemer Online v2 :

علاوه بر امکان انتخاب رنگ به صورت آنلاین، می توانیم از نرم افزار مخصوص ویندوز یا مک آن برای تولید ترکیب رنگ استفاده کنیم.

11-  color DB :

ColorDB  از ابزارهای قدیمی انتخاب رنگ است. اما امکانات آن باعث شده هنوز مورد توجه طراحان باشد.
 

12-  color hunter :

با استفاده از  Color Hunter  و با وارد کردن کد رنگ یا آدرس تصویر، ترکیب رنگ های متناسب را مشاهده خواهیم کرد.
 

13-  colourco.de :

با استفاده از این  سایت  می توانید با کمک موس رنگ مورد نظر خود را پیدا کنید و یا با وارد کردن کد رنگ مورد نظر شما را نمایش می دهد.

برچسب ها :


آخرین مطالب وبلاگ سیرن

خدمات طراحی سایت سیرن