09173119959 مشاوره
این ۵ سایت را برای سفرهای بعدیتان بوکمارک کنید

تاریخ انتشار : دوشنبه 16 فروردین 1395

بازدید : 3070

آیا در سال پیش رو قصد سفر کردن دارید؟ آیا برای سفرهایتان برنامه‌ریزی کرده‌اید؟ امروز دیگر با پیشرفت علم و وجود انبوه اطلاعات نمی‌توان بدون استفاده از اینترنت به سفر رفت. در این مقاله قصد داریم تعدادی از وبسایت‌های مفید را معرفی کنیم که در برنامه‌ریزی و انجام سفرهایتان به شما کمک می‌کنند.

مسافرت فقط برای تفریح نیست، بلکه می‌تواند تبدیل به سبک زندگی شود. تفاوتی نمی‌کند اگر تنها قصد سفر به جای خوبی برای یک هفته را دارید یا اینکه می‌خواهید برای ۶ ماه در یک قاره گردش کنید، در هر صورت برای هر سفری نیازمند کسب اطلاعات درست هستید. امروز قصد داریم پنج ابزار به شما معرفی کنیم که باعث بهتر شدن کیفیت سفرها می‌شوند و سایت کول و‌بسایتز اند اپز (Cool Websites and Apps) توصیه کرده است. از پایگاه داده‌های سفر گرفته تا دستیاران شخصی هوشمند و ابزارهایی برای پیدا کردن نزدیک‌ترین رخدادها، بالاخره چیزی در این فهرست پیدا می‌شود که برای شما مفید باشد.

ویکی‌سفر (Wikivoyage) : راهنمای سفر قابل ویرایش ویکی‌مدیا

این سایت سفری را مؤسسه‌ ویکی‌مدیا اداره می‌کند که شما بی‌شک با دایره‌المعارف معروف آن یعنی ویکی‌پدیا آشنایی دارید.

همان‌طور که حدس می‌زنید، اینترفیس این سایت مشابه ویکی‌پدیاست و کاربران به شیوه‌ مشابه می‌توانند مدخل‌ها را ویرایش کنند. اما ویکی‌سفر به جای ارائه‌ مروری کلی بر شهرها و مکان‌ها، سعی دارد فهرستی از منابع را در اختیار مسافران قرار دهد. البته برای هر مدخل اطلاعات اصلی و زمینه‌ای وجود دارد، اما اغلب فهرستی از راه‌های جابه‌جایی، محل‌های اقامت، غذا خوردن و گزینه‌های تفریحی ارائه می‌شود.

این سایت منبعی قطعی و جامع در بسیاری از موارد نیست، اما شروع خوبی برای برنامه‌ریزی یک سفر است. برای مثال شهرهای توریستی بزرگ مثل سان‌فرانسیسکو و  نیویوریک  به خوبی شرح داده شده‌اند، اما درباره‌ جاهایی که چندان پربازدید نیستند، نمی‌شود با اطمینان صحبت کرد.

متأسفانه هیچ ایپلیکیشن رسمی‌ برای این سایت وجود ندارد، اما امکان استفاده‌ آفلاین از آن هست. در پایان باید گفت سایت‌های راهنمای سفر بین‌المللی بسیاری وجود دارند، اما هیچ فهرستی بدون ویکی‌سفر کامل نیست.

دستیار سفری شخصی تریپوتو (Tripoto) : با یک روبات در مورد سفرتان حرف بزنید.

گاهی اوقات دلتان می‌خواهد با یکی از دوستانتان درباره‌ مسافرت صحبت کنید، اما اگر هیچ‌کدام از دوستانتان در دسترس نبودند، صحبت کردن با یک روبات را امتحان کنید. دستیار سفری شخصی تریپوتو قرار است روباتی باشد که شما می‌توانید درباره‌ سفرتان با او گفتگو کنید. اما در واقعیت تلاش برای برقراری یک گفتگوی واقعی با وی نومیدکننده است، اما اگر تنها اسم یک مقصد را تایپ کنید، می‌توانید به تعدادی از منابع دسترسی داشته باشید.

شما می‌توانید در مورد آب و هوا، هتل‌ها و کارهایی که می‌شود در هر شهری انجام داد، سؤال بپرسید. بهتر بود که این روبات اطلاعات و جزئیات بیشتری ارائه می‌داد، اما ایده‌اش آن‌قدر خوب هست که ارزش بررسی داشته باشد. فکر می‌کنید وقتی می‌رسد که این روبات‌ها واقعا همانی شوند که ما می‌خواهیم: یعنی یک سؤال انتزاعی بپرسیم و جواب درست و دقیق دریافت کنیم؟ بی‌صبرانه منتظر آن زمان هستیم.

ایتریگ (Etrigg) : از رخدادهای اطرافتان مطلع شوید

ایتریگ یکی از سایت‌هایی است که کمک می‌کند تا فعالیت‌هایی را پیدا کرد که می‌توان در یک شهر انجام داد. این سایت ساده موقعیت فعلی شما را می‌پرسد، سپس در فیسبوک و سایر سایت‌های مربوط به مناسبت‌ها و رخدادها جستجو می‌کند تا فهرستی از رخداد‌ها و برنامه‌های نزدیک به شما را معرفی کند.

این وبسایت در طول سفر بسیار مفید است و از طریق آن می‌توانید گردهمایی‌ها یا جشن‌های نزدیک محل اقامتتان را شناسایی کنید، همچنین می‌تواند راهی جالب برای دانستن رخدادهای اطراف خودتان باشد. حتما نگاهی به آن بیندازید.

ترنسلیتر (translatr) : یک عبارت را همزمان به زبان‌های مختلف ترجمه کنید

اگر شما قصد عزیمت به سفری طولانی و گذر از فرهنگ‌ها و زبان‌های مختلف را دارید، ممکن است اصطلاحات خاصی وجود داشته باشد که بخواهید معادل آن‌ها را در زبان‌های مختلف بدانید. ترنسلیتر به شما اجازه می‌دهد یک عبارت را به زبان‌های مختلف ترجمه کنید و نتایج را در یک فهرست به شما ارائه می‌دهد، مانند شکل زیر:

مطمئنا شما می‌توانید به سادگی از گوگل ترنسلیت یا یکی از ابزارهای ترجمه‌ دقیق‌تر از آن استفاده کنید، اما تنها در ترنسلیتر است که برای ترجمه‌ یک عبارت به زبان‌های مختلف، نیاز به تکرار چند بار عملیات نیست. ترنسلیتر ابزار فوق‌العاده‌ای برای ترجمه‌ انبوه است، چیزی که مطمئنا افراد زیادی به آن نیاز دارند. این وبسایت را بوکمارک کنید، در آینده از ما تشکر خواهید کرد.

این د کرود (In The Crowd) : از چراغ قوه‌ گوشی برای پیدا کردن دوستانتان استفاده کنید

گاهی اوقات در مسافرت، شلوغی اجتناب‌ناپذیر است. اگر می‌خواهید در شلوغی از دوستانتان جدا شوید، این سایت به شما کمک می‌کند تا دوستانتان را پیدا کنید.

این وبسایت ساده به شما اجازه می‌دهد نور چراغ قوه گوشی‌تان را به رنگ دلخواه دربیاورید. از قبل با دوستتان سر یک رنگ به توافق برسید، سپس هنگامی که می‌خواهید همدیگر را پیدا کنید، فلش را روشن کنید. صفحه‌ گوشی شما مانند چراغ قوه روشن می‌شود و دوستتان شما را پیدا خواهند کرد. کار ساده‌ای به نظر می‌رسد، اما جواب می‌دهد.

شما کدام وبسایت‌ها را برای سفر مفید می‌دانید و بدون چک کردن آن‌ها خانه را ترک نمی‌کنید؟

برچسب ها :


آخرین مطالب وبلاگ سیرن

خدمات طراحی سایت سیرن