09369668103 مشاوره
اسکات کلی پس از یک سال زندگی در فضا، قدبلندتر و جوان‌ تر شده است

تاریخ انتشار : یکشنبه 16 اسفند 1394

بازدید : 1366

اسکات کلی یک سال پیش توسط ناسا به ایستگاه بین المللی فضایی فرستاده شد تا تاثیرات زندگی یک ساله در فضا روی بدنش مورد بررسی قرار گیرد. از آنجا که وی برادر دوقلوی همسانی دارد برای تحقیقات ناسا اهمیت داشت تا بتوانند تاثیر فضا را با دقت بیشتری روی اسکات مورد بررسی قرار دهند.

اسکات کلی یک سال پیش توسط ناسا به ایستگاه بین المللی فضایی فرستاده شد تا تاثیرات زندگی یک ساله در فضا روی بدنش مورد بررسی قرار گیرد. از آنجا که وی برادر دوقلوی همسانی دارد برای تحقیقات ناسا اهمیت داشت تا بتوانند تاثیر فضا را با دقت بیشتری روی اسکات مورد بررسی قرار دهند.

برای تحقیقات اولیه روی جسم اسکات کلی که پس از یک سال زندگی در فضا به زمین بازگشته نشان می‌دهد که او جوان‌تر شده و قدش نیز افزایش داشته است.

البته تمرکز  ناسا روی استخوان‌ها، ماهیچه‌ها و قدرت دفاعی بدن کلی است. ناسا بر روی تبدیل مایعات در بدن کلی و تاثیر آن بر حجم عضله و استخوان وی تحقیق می‌کند. 

همچنین سفر یک‌ساله‌ی کلی به ایستگاه فضایی باعث افزایش قد ۵ سانتی‌متر وی شده است. با توجه به اینکه در فضا جاذبه‌ای بر روی بدن تاثیر نمی‌گذارد، یک سال زندگی در فضا می‌تواند باعث افزایش قد تا ۸ سانتی‌متر بشود. این افزایش قد در مقایسه با برادر دوقلوی همسان کلی، مارک، مشهودتر خواهد بود. البته باید توجه داشت که قد کنونی وی مقطعی بوده و جاذبه‌ی زمین در نهایت وی را به قد قبلی بازخواهد گرداند.

همچنین کلی در مقایسه با یک سال زندگی در زمین، یک صدم ثانیه جوان‌تر مانده است. توضیح این موضوع کمی دشوار بوده و در ارتباط با نظریه‌ی نسبیت عام اینیشتین است. اگر دو جسم با سرعتی متفاوت حرکت کنند، زمان برای جسمی که با سرعت کمتر حرکت می‌کند سریع‌تر خواهد گذشت. 

کلی در فضا سریع‌تر از زمین در حرکت بوده و بنابر محاسبات انجام شده و با توجه به مدت زمان ۳۴۰ روزی سفر وی، باید او ۸.۶ میلی‌ثانیه از برادر دوقلوی خود جوان‌تر می‌بود.

این تغییرات بسیار شگفت‌انگیز هستند و می‌توانند راه جدیدی را پیش‌روی بشر بگذراند.

برچسب ها :


آخرین مطالب وبلاگ سیرن

در تماس باشید

آدرس : شیراز ، خیابان قصردشت بین کوچه 38 و 40 ، ساختمان تفرشی ، طبقه دوم ، واحد 5
موبایل : 09369668103
موبایل : 09173119959
موبایل : 09361334218
تلفن : 07136285610
تلفن : 07136276694

خدمات طراحی سایت سیرن