09173119959 مشاوره
بهترین زمان ارتقا هاست به سرور مجازی

تاریخ انتشار : جمعه 13 آذر 1394

بازدید : 2129

انتخاب یکی از گزینه های هاست اشتراکی، سرور مجازی (VPS) و سرور اختصاصی با وجود تفاوت هایی که دارند ممکن است گیج کننده باشد. در این جا سعی کرده ایم تفاوت پلن های هاستینگ را عنوان کنیم تا بتوانید بهترین پلن را برای خود انتخاب کنید.

مقایسه های بسترهای میزبانی

۱. هاست اشتراکی

هاست اشتراکی بسیار شبیه زندگی در یک مجتمع آپارتمانی است. از آنجایی همه ساکنان در یک محل هستند باید منابع موجود در آن مجتمع همچون زمین بازی، استخر و پارکینگ را با یکدیگر به اشتراک بگذارند، در هاست اشتراکی نیز تعداد زیادی اکانت روی یک سرور هستند که باید منابع سرور مانند دیسک و حافظه و سی پی یو را به صورت مشترک استفاده کنند.

هزینه در این سری در سطح پایین تری نسبت به سرور مجازی و اختصاصی قرار دارد.

لازم به ذکر است که پلن های نمایندگی یا ریسلری که معمولا برای اداره چند سایت از آن استفاده می شود در سری هاست اشتراکی قرار می گیرند.

 

۲. سرور مجازی یا VPS

در سرور مجازی منابع کلی سرور از طریق سیستم های مجازی سازی تقسیم بندی میشود و به vpsاختصاص داده میشود و منابعی مانند حافظه و cpu با دیگر vps ها مشترک نیست. همین امر قدرت و انعطاف بیشتری نسبت به هاست اشتراکی برای شما فراهم می کند.

هزینه در سرورهای مجازی ما بین هاست اشتراکی و سرور اختصاصی قرار می گیرد و نسبت به هاست اشتراکی نیاز به دانش فنی در زمینه مدیریت سرور دارد.

 

۳. سرور اختصاصی

در سرور اختصاصی شما مجوز دسترسی به تمام امکانات و منابع سرور را دارید و هیچ اکانت دیگری نمیتواند از آن استفاده کند. این سری قطعا بهترین سرویس است زیرا تمام منابع در اختیار شما است اما هزینه آن در بالاترین سطح قرار دارد و نیاز به دانش فنی در زمینه مدیریت و پیکر بندی سرور دارد.

 

چه زمانی نیاز دارید از هاست اشتراکی به سرور مجازی ارتقا دهید؟

رشد و اعتبار وب سایت و نیاز به پهنای باند بیشتر:

زمانی که وب سایت شما محبوب و پربازدید شود و روز به روز در حال رشد باشد و بخواهید این روند رو به جلو را حفظ کنید و کاربران در حال افزایش سایت شما، با قطعی و یا کندی سایت مواجه نشوند قطعا به منابع بیشتری از جمله cpu و حافظه نیاز دارید و لازم است اکانت خود را به وی پی اس منتقل کنید که از این طریق می توانید به کنترل ترافیک ورودی سایت خود بپردازید. پهنای باند اختصاصی و بالا یکی از مزیت های عمده سرور مجازی محسوب می شود.

 

امنیت بالاتر:

در سرور مجازی با توجه به تمهیدات نرم افزاری و سخت افزاری مناسب می توان امنیت بیشتری برای سرور و تمامی اطلاعات و اکانت های آن ایجاد کرد. همچنین استفاده از نرم افزار های دارای License و بهره گیری از آخرین نسخه های آنها در بالا رفتن امنیت نقش بسیار مهمی دارد.

 

شخصی سازی سرور مطابق با نیاز خود:

اگر به نرم افزاری نیاز داشته باشید که امکان نصب آن روی سرورهای هاست اشتراکی نباشد استفاده از سرور مجازی این امکان را به شما خواهد داد. نصب سیستم عامل و برنامه های مد نظر از لحاظ نرم افزاری و تنظیم دیسک و سی پی یو و حافظه از لحاظ سخت افزاری، شخصی سازی سرور مجازی محسوب می شود. با دسترسی root میتوانید تنظیمات مورد نظر را روی سرور انجام دهید .

در نهایت با استفاده از سرور مجازی می توانید سایت تجاری خود را پر قدرت تر، معتبرتر و ایمن تر از هاست اشتراکی اداره کنید.

برچسب ها :


آخرین مطالب وبلاگ سیرن

خدمات طراحی سایت سیرن