09173119959 مشاوره
وب‌سایت‌های ناقض حق مولف سالیانه درآمدی برابر 227 میلیون دلار از تبلیغات آنلاین کسب می‌کنند

تاریخ انتشار : یکشنبه 19 مهر 1394

بازدید : 2637

اخیرا گزارشی منتشر شده است که نشان‌دهنده‌ی کسب درآمد وب‌سایت‌های ارائه‌ی خدمات فایل‌های تورنت از راه نمایش تبلیغات است.

این گزارش با عنوان «پول خوب در جای مناسب خرج نمی‌شود: سارقان دیجیتال و کسب درآمد از راه تبلیغات آنلاین» نام گرفته است. براساس اطلاعاتی که در این گزارش منتشر شده، وب‌سایت‌های مورد نظر در بردارنده‌ی محتویات مختلفی هستند که شامل شوهای تلویزیونی، سریال‌ها، موزیک و فیلم‌های سینمایی است. این وب‌سایت‌ها در سال 2013 درآمدی نزدیک به 227 میلیون دلار از راه تبلیغات و نمایش آگهی‌های اینترنتی کسب کرده‌اند.

در این گزارش فاکتورهای متعددی مدنظر قرار گرفته شده‌اند که از جمله‌ی آن می‌توان به تعداد مکان‌های در نظر گرفته شده برای تبلیغات و تعداد بازدید از صفحات را عنوان کرد که براساس آن‌ها وب‌سایت‌های مورد نظر به سه دسته‌ی کلی تقسیم‌بندی شده‌اند که شامل دسته‌های وب‌سایت‌های کوچک یا کم‌بازدید (کمتر از یک میلیون بازدید)، وب‌سایت‌های متوسط (بازدید بین یک تا یک و نیم میلیون بازدید) و وب‌سایت‌های بزرگ (با حجم بازدید بیش از پنج میلیون) هستند. وب‌سایت‌های بررسی شده جزو مواردی هستند که در سه‌ماهه‌ی سوم سال 2013 میلادی 25 درخواست مبنی بر عدم ارائه‌ی سرویس به آن ها به گوگل ارسال شده است.

آمار مورد نظر با گردآوری اطلاعات از 596 وب‌سایت تهیه شده است، در حالی که سی مورد از این وب‌سایت جزو برترین و پربازدیدترین سایت‌های تورنت بوده و درآمدی بالغ بر شش میلیون دلار را سالانه به خود اختصاص می‌دهند. 94.1 درصد از وب‌سایت‌های ناقض حقوق مولفین شامل وب‌سایت‌هایی هستند که فایل‌های تورنت را در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

براساس گزارش منتشر شده بخش بزرگی از تبلیغات موجود در این وب‌سایت‌ها متعلق به برندهایی چون مک‌دونالدز، فورد، دل و آمازون است.

برچسب ها :


آخرین مطالب وبلاگ سیرن

خدمات طراحی سایت سیرن