09173119959 مشاوره
15 عکس ناب تاریخی و جالب

تاریخ انتشار : پنج شنبه 21 خرداد 1394

بازدید : 3005

عکاسی این روزها با وجود گوشی‌های هوشمند کاری بسیار ساده است و هر زمان که اراده کنیم قادر به عکسبرداری از هر سوژه‌ای هستیم. اما پیشتر عکاسی کار ساده‌ای نبود، چرا که نیاز به دوربین عکاسی داشت ...

چه شاهد تصویری از لحظه افتتاح جایی باشیم یا ثبت یک لحظه حساس در تاریخ بشریت را ببینیم در هر حالت به فناوری که به انسان کمک کرده تا این لحظات را ثبت کند افتخار می‌کنیم. در ادامه با هم تصاویر بسیار نادری را می‌بینیم که برخی از آن‌ها به قدری جالب هستند که حتی اگر از علاقه‌مندان به تاریخ هم نباشید باز هم از دیدن آن‌ها لذت خواهید برد.

افتتاح دیزنی لند

 15-of-the-rarest-and-most-mind-blowing-photographs-in-history-1

دیزنی لند حالا یکی از ستون‌های اصلی صنعت توریسم در ایالات متحده آمریکا به حساب می‌آید. تصورش سخت است که وقتی سال‌ها پیش دیزنی لَند بالاخره افتتاح شد مردم چه حسی داشتند.

پل گلدن گیت در حال ساخت (1937)

15-of-the-rarest-and-most-mind-blowing-photographs-in-history-2

پل گلدن گیت یکی از شاهکارهای مهندسی در زمان خود بود با این حال شاید کمتر کسی تصور می‌کرد که سال‌ها بعد از این پل با عنوان یکی از عجایب امروزی جهان یاد شود.

 شیر استودیو فیلمسازی MGM

15-of-the-rarest-and-most-mind-blowing-photographs-in-history-3

اگر از علاقه‌مندان به فیلم‌های هالیوودی باشید احتمالا در نمای آغازین فیلم‌های هالیوودی قدیمی تصویر غرش یک شیر را دیده‌اید. در تصویر بالا لحظه‌ی ثبت تصویر این شیر را بعنوان لوگوی استودیوی Goldwyn مشاهده می‌کنید که بعدها به استودیوی Metro-Goldwyn-Mayer تبدیل شد.

 پناهگاه زیرزمینی هیتلر (1945)

15-of-the-rarest-and-most-mind-blowing-photographs-in-history-4

به نظر می‌رسد که این اولین عکس گرفته شده از پناهگاه زیرزمینی هیتلر پس از مرگ او باشد. 

 برج ایفل در حال ساخت (1888)

15-of-the-rarest-and-most-mind-blowing-photographs-in-history-5

طبق یک جمله معروف، کسانی که به شهر پاریس می‌روند یا عاشق هستند یا در این شهر عاشق می‌شوند. نماد پاریس برج ایفل است و تصور این شهر  بدون برج ایفل دشوار است. شاید برای خیلی از ما جالب باشد که بدانیم زمانی که برج ایفل ساخته می‌شد شهر پاریس چه ظاهری داشت. 

سد Hoover قبل از آبگیری (1936)

15-of-the-rarest-and-most-mind-blowing-photographs-in-history-6

شاید این تصویر از جمله تصاویری باشد که هرگز ندیده‌ایم، سد معروف هوور آمریکا قبل از این که آب داشته باشد. 

 کنده‌کاری روی کوه راش‌مور (1932)

15-of-the-rarest-and-most-mind-blowing-photographs-in-history-7

تصویر چهار رییس جمهور آمریکا یعنی جرج واشنگتن، توماس جفرسون، تئودور روزولت و آبراهام لینکلن روی این کوه کنده کاری شده است و عکسی که در بالا مشاهده می‌کنید متعلق به جرج واشنگتن است. برای درک عظمت این کنده‌کاری‌ها کافی است تا اندازه سر این رییس جمهور آمریکا و کارگران مشغول کار را با هم مقایسه کنید.

اولین فروشگاه والمارت (1962)

15-of-the-rarest-and-most-mind-blowing-photographs-in-history-8

تصورش سخت است که از یک مغازه به این سادگی، یک امپراتوری جهانی در زمینه سوپرمارکت بنیان گذاشته شد. یک نکته هم جالب است و آن هم اینکه تصویر بالا اولین عکس رنگی است که تا اینجای کار در این مقاله به آن اشاره شده است!

ساخت مجسمه آزادی (1884)

15-of-the-rarest-and-most-mind-blowing-photographs-in-history-9

یکی از نکات بسیار مهمی که در رابطه با این عکس وجود دارد این است که مجسمه آزادی در پاریس ساخته شده است و این که چنین مجسمه بزرگی چطور به آمریکا منتقل شده نکته جالب و عجیبی به نظر می‌رسد.

بیتلز Abbey Road

15-of-the-rarest-and-most-mind-blowing-photographs-in-history-10

اشتباه نکنید این همان تصویر معروف Abbey Road متعلق به کاور آلبوم این گروه نیست که برعکس شده باشد. بلکه تصویر رد شدن اعضای گروه بیتلز از روی خط کشی عابر پیاده است که امروزه کاربرد آن برای ما بخوبی مشخص است (تصویر اصلی را اینجا ببینید). به محل و نحوه پارک شدن فولکس سفید در هر دو عکس دقت کنید. به نظر شما جالب نیست. این عکس در سال 2012 در یک حراجی به مبلغ 25000 دلار فروخته شد.

نجات‌ مسافران تایتانیک توسط  RMS Carpathia در سال 1912

15-of-the-rarest-and-most-mind-blowing-photographs-in-history-11

همه مسافران کشتی تایتانیک غرق نشدند. در تصویر بالا تعدادی از این مسافران را مشاهده می‌کنید که توسط کشتی RMS Carpathia نجات پیدا کردند. RMS Carpathia اولین کشتی بود که به نجات مسافران تایتانیک شتافت. البته شاید جالب باشد که بدانید RMS Carpathia نیز در سال 1918 و در جریان جنگ جهانی اول غرق شد.

توده یخ شناوری که تایتانیک را غرق کرد (1912)

15-of-the-rarest-and-most-mind-blowing-photographs-in-history-12 1

حالا که صحبت از تایتانیک شد شاید خوب باشد که تصویری از توده یخ شناوری که باعث غرق شدن این کشتی مجلل شد با هم ببینیم. از تصویر بالا با عنوان توده یخ معروف که تایتانیک را غرق کرد یاد می‌شود.

عکس خانوادگی که روی کره ماه باقی ماند (1972)

15-of-the-rarest-and-most-mind-blowing-photographs-in-history-13 1

این عکس خانوادگی توسط چارلز دوک فضانورد آپولو 16 در سال 1972 روی کره ماه جا گذاشته شد. این عکس به خوبی توسط لایه‌های حفاظتی پوشانده شده تا سالم باقی بماند.

اولین تصویر از فضای بیرونی کره زمین (1946)

15-of-the-rarest-and-most-mind-blowing-photographs-in-history-14

به نظر شما چطور ممکن بود که تصویری از خارج از جو کره زمین گرفته شود آن هم زمانی که خبری از هیچ برنامه فضایی نبود؟ جریان از این قرار است که سربازان دوربینی را به یک موشک قبل از شلیک آن متصل کردند و موشک را پرتاب کردند.

تیم گوگل (1999)

15-of-the-rarest-and-most-mind-blowing-photographs-in-history-15 1

در مورد این عکس توضیح خاصی نیاز نیست. همه ما می‌دانیم که این تیم در ادامه راه خود چگونه دنیای اینترنت و زندگی امروزی ما را متحول کردند. این‌طور نیست؟

برچسب ها :


آخرین مطالب وبلاگ سیرن

خدمات طراحی سایت سیرن