09173119959 مشاوره
دلایل کندی لود سایت و رفع آن (قسمت اول)

تاریخ انتشار : شنبه 6 مهر 1398 ( 7:34:56 )

بازدید : 1252

دلایل کندی لود سایت و رفع آن (قسمت اول)

بهینه نشدن تصاویر

فرمت تصویر یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار می باشد. به عنوان مثال تصاویر با پسوند JPEG نسبت به سایر فرمت های تصویری مانند PNG یا Gif اندازه ی آنها نسبت به سایر پسوند ها کوچکتر است. کاملا طبیعی است که اگر از تصاویر JPEG به جای PNG / GIF استفاده می کنید، سایت شما سریعتر خواهد بود.

موارد زیر را بررسی کنید

اندازه فایل های تصاویر خود را بررسی کنید، هر تصویری که بالاتر از ۱MB است مورد تایید نمی باشد. برای تصاویر بزرگ از پسوند JPEG به جای PNG استفاده کنید. سایت های آنلاینی وجود دارند که اندازه ی تصاویر شما را بررسی کنند از آنها استفاده کنید. تصاویر بهینه نشده می توانند هزینه شما را به دلیل استفاده بیش از حد از پهنای باند بالا ببرند.

مسائل مربوط به جاوا اسکریپت در دسترس بودن افزونه های جاوا اسکریپت و جی کوئری ها باعث شده است که محتواهای پویا را به وب سایت اضافه کنیم. با این حال، در صورتی که نادرست اجرا شوند، جاوا اسکریپت می تواند سرعت بارگذاری صفحه وب سایت شما را کاهش دهد. نیاز است برای لود شدن صحیح جی کوئری و جاوا اسکریپت وقت زیادی بگذاریم.

موارد زیر را بررسی کنید

اسکریپت های جاوای خود را چک کنید تا ببینید چه چیزی واقعا نیاز دارید و آنهایی را که نیاز ندارید حذف کنید. از تگی مانند Segment یا Google Tag Manager استفاده کنید. این ابزار یک ابزار عالی است و قابلیت های زیادی دارد که در آینده به آن پرداخته خواهد شد.

استفاده ی بیش از حد از محتوای به صورت فلش

اگرچه فلش یک ابزار عالی برای اضافه کردن تعامل به وب سایت شماست، اما به احتمال زیاد به سرعت بارگذاری صفحات شما کمک می کند. محتویات فلش معمولا بزرگ هستند و حجم فایل آنها معمولا زیاد است، هرچه صفحات فلش بیشتری بارگذاری شوند سرعت لودشدن سایت شما کندتر خواهد بود. کاهش اندازه فایل های فلش و یا حذف آن به طور کامل سرعت بارگذاری صفحه را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. در صورتی که میخواهید وبسایتتان سریعتر باز شود، باید فایل هایی با پسوند HTML5 جایگزین فایل های فلش کنید.

موارد زیر را بررسی کنید

حجم فایل های فلش بسیار زیاد است و برای عملکرد سایت مناسب نیست. فایل های فلش با گذشت زمان زیاد محبوبیت ندارند. به دنبال جایگزینی با HTML5 باشید. درخواستهای اضافی HTTP جاوا اسکریپت، CSS و فایل های تصویر می تواند به درخواست های HTTP بیش از حد منجر شود. هنگامی که یک کاربر صفحه وب سایت شما را باز می کند، مرورگر درخواستهای متعددی برای بارگیری هر یک از این فایل ها انجام میدهد که میتواند سرعت بارگذاری صفحه را به طور قابل توجهی کاهش دهد.

موارد زیر را بررسی کنید

از Sprites برای کاهش درخواست های HTTP استفاده کنید. در صورت امکان تعدادی از فایل های مورد نظر مانند شامل CSS، تصاویر و جاوا اسکریپت را در صفحات خود کاهش دهید. فایل های CSS و جاوا اسکریپت منفی را از مجموع فایل هایی که کاربران باید بارگیری کنند کاهش دهید.

استفاده نکردن از تکنیک های ذخیره سازی

کش برای همگان شناخته شده است و باعث می شود عملکرد وب سایت ها را بهبود بخشد. این تکنیک را از دست ندهید این نوع ذخیره سازی به شما اجازه می دهد که اطلاعاتی که از قبل لود و استفاده کرده اید را در حافظه پنهان شده ذخیره کند. درخواست های بعدی برای محتوای مشابه از حافظه سیستم به شما نمایش داده می شوند.

موارد زیر را بررسی کنید

ذخیره سازی به طور چشمگیری عملکرد را بهبود می بخشد. با اجرای مرورگر / HTTP caching و ذخیره سازی در سمت سرور و یا سرور مجازی، یک بهبود بسیار بزرگی در عملکرد وب سایت شما خواهید داشت.

برچسب ها :


آخرین مطالب وبلاگ سیرن

خدمات طراحی سایت سیرن