09173119959 مشاوره
تغییرات گوگل سرچ کنسول در آینده

تاریخ انتشار : سه شنبه 27 فروردین 1398 ( 2:55:39 )

بازدید : 1792

تغییرات آینده گوگل سرچ کنسول تغییرات آینده گوگل سرچ کنسول گوگل اخیرا اعلام کرده که ویژگی های جدیدی در چند ماه آینده به سرچ کنسول اضافه خواهند شد. در خلال این بروزسانی ها گوگل تصمیمات سختی برای از دسترس خارج کردن برخی از امکانات خود گرفته است. در ادامه مروری خواهیم داشت بر تغییراتی که در آینده شاهد آنها خواهیم بود.

گوگل اخیرا اعلام کرده که ویژگی های جدیدی در چند ماه آینده به سرچ کنسول اضافه خواهند شد.

در خلال این بروزسانی ها گوگل تصمیمات سختی برای از دسترس خارج کردن برخی از امکانات خود گرفته است. در ادامه مروری خواهیم داشت بر تغییراتی که در آینده شاهد آنها خواهیم بود.

ویژگی های جدید سرچ کنسول

گوگل اعلام کرده است که ویژگی های زیر تا انتهای ماه مارچ به سرچ کنسول اضافه خواهند شد.

Crawl Errors در بخش Index Coverage

گوگل در راستای بهینه تر کردن بخش گزاش خطاها قصد دارد که شیوه جدیدی از آن را ارائه داده و تغییر رویکردی در این زمینه داشته باشد. گوگل عقیده دارد که با انتقال بخش Crawl Errors به Index Coverage صاحبین وب سایت ها قادر خواهند بود که مشکلات وب سایت را در زمان کمتری حل کنند.

داده های نقشه سایت در گزارش Index Coverage

بخش Index Coverage قرار است که خانه جدید داده های نقشه سایت باشد. گوگل اعلام کرده که کاربران این گونه تمرکز بیشتری بر روی یو آر ال های مهم سایت خواهند کرد.

کاربران قادر خواهند بود که یو آر ال های ثبت شده در نقشه سایت را انتخاب کرده و حتی به فیلتر کردن داده های آن بپردازند.

Fetch as Google جدید در قالب URL Inspection Tool

صاحبین وب سایت ها در حال حاضر قادرند که از ابزار URL Inspection برای چک کردن یو آر ال های سایت استفاده کنند.

این ابزار می تواند علاوه بر نمایش داده های ابزار قدیمی Fetch as Google اطلاعات جدیدی از جمله HTTP Header ها، منابع صفحه و گزارشان کنسول جاوا اسکریپت را مشاهده کنند. همچنین می توانید از این ابزار برای درخواست مجدد پردازش تصاویری که آن را تغییر داده اید استفاده کنید.

قرار گرفتن بخش مدیریت کاربران در Settings

بخش مدیریت کاربران گوگل سرچ کنسول هم اکنون با بخش Settings آن ادغام شده است. این ویژگی جایگزین بخش قدیمی مدیریت کاربران سرچ کنسول قبلی شده است.

ویژگی های قدیمی سرچ کنسول که از دسترس خارج خواهند شد

ویژگی ها زیر قرار است که در آینده نزدیک از دسترس خارج شوند. برخی از آنها جایگزین شده و برخی نیز به طور کلی از بین می روند.

  • گزارش Crawl Errors قدیمی: این ویژگی با نسخه جدید خود واقع در Index Coverage جایگزین می گردد.
  • Crawl Errors API: گوگل این امکان را با توجه به اینکه وابسته به بخش Crawl Errors قدیمیست، از دسترس خارج کرده و تاکنون جایگزینی برای آن معرفی نکرده است.
  • HTML Improvement: با توجه به بهبود الگوریتم های گوگل در نمایش عنوان و متا دیسکریپشن صفحات، وجود این ابزار گوگل برای گزارش عنوان و متا دیسکریپشن های تکراری دیگر ضرورتی نداشته و تا چند وقت دیگر از دسترس خارج خواهد شد.
  •  Property Sets: این ویژگی طبق گفته گوگل توسط کاربران اندکی استفاده می گردد و با توجه به اضافه شدن بخش جدید مدیریت دامین در سرچ کنسول جدید، دیگر نیاز به آن احساس نمی شود.
  • Android Apps: این ویژگی با توجه به انتقال اغلب ابزارهای آن به کنسول Firebase از دسترس خارج خواهد شد.
  • Blocked Resources: این بخش از دسترس خارج شده و می توانید از جایگزین آن در URL inspection tool استفاده نمایید.
  • گزارشات Structured Data: استراکچر دیتاهایی که توسط گوگل پشتیبانی نمی شوند دیگر در سرچ کنسول گزارش نخواهند شد.

منبع:رادزاد    

برچسب ها :


آخرین مطالب وبلاگ سیرن

خدمات طراحی سایت سیرن