09173119959 مشاوره
آیا شما به یک بهینه ساز وب سایت برای موتورهای جستجو (سئو کار) نیاز دارید

تاریخ انتشار : چهار شنبه 30 آبان 1397 ( 3:46:48 )

بازدید : 1892

سئو مخفف "بهینه سازی موتور جستجو" و یا "بهینه ساز موتور جستجو" می باشد. تصمیم گیری برای استفاده از یک سئو کار برای بهینه سازی سایت یک تصمیم بزرگ می باشد که به طور بالقوه می تواند باعث رشد و بهبود وب سایت شما شود و در وقت هم صرفه جویی کند، اما همچنین می تواند ریسک صدمه خوردن به سایت و اعتبار شما را هم داشته باشد.
سئو مخفف "بهینه سازی موتور جستجو" و یا "بهینه ساز موتور جستجو" می باشد. تصمیم گیری برای استفاده از یک سئو کار  برای بهینه سازی سایت یک تصمیم بزرگ می باشد که به طور بالقوه می تواند باعث رشد و بهبود وب سایت شما شود و در وقت هم صرفه جویی کند، اما همچنین می تواند ریسک صدمه خوردن به سایت و اعتبار شما را هم داشته باشد. با تحقیق، از مزایای بالقوه و همچنین آسیب های احتمالی که یک سئو غیرمسئولانه می تواند به سایت شما وارد کند اطمینان حاصل کنید. بسیاری از سئوکاران و دیگر سازمان ها و مشاورانی که خدمات مفیدی برای صاحبان وب سایت ها ارائه می کنند موارد زیر را انجام می دهند:
 
- بازبینی محتوا و ساختار وب سایت شما
- مشاوره فنی در مورد توسعه وب سایت: برای مثال هاستینگ، ریدایرکت ها، صفحات خطا، استفاده از جاوا اسکریپت
- توسعه محتوا
- مدیریت کمپین های توسعه کسب و کار آنلاین
- تحقیق درباره کلمات کلیدی
- آموزش سئو
- تخصص یافتن در بازارهای خاص و منطقه ای
 
به خاطر داشته باشید که صفحه نتایج جستجوی گوگل شامل نتایج جستجوی ارگانیک و طبیعی و همچنین تبلیغات پولی (اشاره به "تبلیغات کلیکی گوگل" و "اسپانسرها") می باشد. تبلیغات با گوگل هیچ تاثیری بر حضور شما در نتایج جستجوی گوگل ندارد. گوگل هرگز برای درج یا افزایش رتبه بندی سایت ها در نتایج جستجو پول قبول نمی کند، و هیچ هزینه ای برای قرارگرفتن در نتیج جستجوی طبیعی گوگل وجود ندارد. منابع رایگانی مانند ابزار وب مستر، وبلاگ رسمی مرکزی وب مستر، و همچنین انجمن های گوگل می توانند مقادیر زیادی اطلاعات درباره چگونگی بهینه سازی وب سایت تان در جستجوی طبیعی به شما ارائه کنند. 
قبل از اینکه به دنبال یک سئوکار بگردید، بهتر است درباره چگونگی کارکردن موتورهای جستجو بیشتر بدانید و به یک مشتری مطلع تبدیل شوید. پیشنهاد ما خواندن موارد زیر می باشد:
 
- راهنمای مدیرسایت گوگل
- جستجوی گوگل چگونه کار می کند
 
اگر شما هم  بعد از طراحی سایت ، درباره عقد قرارداد با یک شرکت سئو کار فکر می کنید، بدانید شرکت های قدیمی تر و با تجربه تر بهتر هستند. بهترین زمان برای بستن قرارداد سئو وقتی است که شما در نظر دارید که سایت تان را مجددا طراحی نمایید و یا برنامه ریزی کرده اید تا یک سایت جدید راه اندازی کنید. به این ترتیب، شما و سئو کار شما می توانید از طراحی شدن سایت تان بر اساس موتورهای جستجو اطمینان حاصل کنید. با این حال، یک سئوکار خوب می تواند به بهبود سایت موجود نیز کمک کند. 
 
برخی از سوالات مفید برای پرسیدن از سئوکار عبارتند از:
 
- آیا می توانید نمونه هایی از کارهای قبلی خود و همچنین توضیحاتی از روند موفقیت برخی از آنها را نشان دهید؟
- آیا شما از دستورالعمل های وب مستر گوگل پیروی می کنید؟
- آیا شما هرگونه خدمات بازاریابی آنلاین را پیشنهاد می کنید و یا توصیه می کنید تا وضعیت جستجوی طبیعی تکمیل گردد؟
- چه نوع نتایجی را شما انتظار دارید ببینید و در چه بازه زمانی؟ شما موفقیت را چگونه می سنجید؟
- تجربه شما در زمینه کاری من چیست؟
- تجربه شما در شهر، استان و یا کشور من چیست؟
- تجربه شما در توسعه وب سایت های بین المللی چیست؟
- مهم ترین تکنیک های سئو که شما استفاده می کنید چه چیز هایی هستند؟
- سابقه شما در این حرفه چه مدت می باشد؟
- چه انتظاری برای برقراری ارتباط با شما می توانم داشته باشم؟ آیا شما من را در جریان تغییراتی که روی وب سایت من انجام می دهید قرار می دهید، و اطلاعات دقیقی درباره پیشنهاد ها و استدلال های پشت آن تغییرات ارائه می کنید؟
 
در حالیکه سئوکاران می توانند خدمات بهینه سازی سایت  با ارزشی را به مشتریانشان ارائه کنند، اما برخی از سئوکاران غیر اخلاقی با استفاده بیش از حد از روش های بازاریابی تهاجمی به این صنعت یک جنبه متقلبانه می دهند و از طریق راه های نا عادلانه برای دستکاری نتایج موتور جستجو تلاش می کنند. روش هایی که دستورالعمل های گوگل را نقض کنند ممکن است تاثیر منفی برای حضور وب سایت شما در گوگل داشته باشند. 
 
در اینجا برخی چیزهایی که می بایست در نظر بگبرید عبارتند از:
 
یکی از کلاهبرداری های معمول، ایجاد دامنه های "سایه مانند" می باشد که کاربران را با استفاده از تغییر مسیرهای فریبنده به یک سایت منتقل می کنند. این دامنه های سایه مانند اغلب توسط سئو کارانی که ادعا می کنند بر روی جنبه های سمت مشتری سئو کار می کنند انجام می شود. به این حال، اگر رابطه گنگ باشد، سئوکار ممکن است دامنه را به یک سایت دیگر و یا حتی به دامنه رقیب فوروارد کند. در صورتیکه این اتفاق بیفتد مشتری برای توسعه وب سایت رقیب که متعلق به سئوکار است هزینه می پردازد. 
روش غیرقانونی دیگر استفاده از صفحات "درگاه" و یا "doorway" می باشد که این صفحات را با کلمات کلیدی در برخی جاهای وب سایت مشتری قرار می دهند. سئوکاران ادعا می کنند که این صفحات ارتباط بیشتری با کوئری های بیشتر برقرار می کند. این موضوع ذاتا نادرست است به دلیل اینکه به ندرت تک صفحات با طیف گسترده ای از کلمات کلیدی رابطه برقرار می کنند. بسیار موذیانه تر حالتی است که برخی از این سئوکاران متقلب در این صفحات doorway لینک های مخفی را برای مشتریان دیگرشان قرار می دهند. این گونه صفحات doorway لینک محبوب یک سایت را خارج می کنند و به سمت سایت های دیگر مشتریان سئو کار می روند که ممکن است آن سایت ها محتوای غیرقانونی و یا غیر مشروع داشته باشند. 
 
اگر شما در هر مرحله ای از کار متوجه شوید که توسط یک سئوکار فریب خورده اید، شما ممکن است بخواهید آن را گزارش کنید.
 
در ایالات متحده آمریکا، کمیسیون تجارت فدرال (FTC) شکایات درمورد شیوه های کسب و کار متقلبانه و فریبنده را رسیدگی می کند: http://www.ftc.gov
و در صورتیکه در کشور دیگری هستید می توانید شکایت خود را در وب سایت زیر ارسال نمایید:
http://www.econsumer.gov
 
• در مورد شرکت های سئو و مشاوران وب یا آژانس هایی که ایمیل هایی به صورت زیر برای شما ارسال می کنند احتیاط کنید.
" شرکت محترم
ما با بازدید کردن از وب سایت شما متوجه شدیم که شما در بیشتر موتور های جستجوی بزرگ و دایرکتوری ها لیست نشده اید .. "
شما با دیدن این گونه ایمیل ها همان شک و تردید را خواهید داشت که با دیدن ایمیل های نا خواسته دیگری مانند "سوزاندن چربی در یک شب" برای فروش قرص های لاغری.
 
• هیچ کس نمی تواند رتبه یک در گوگل را تضمین کند.
مراقب سئوکارانی باشید که ادعا دارند رتبه بندی در گوگل را تضمین می کنند، آنها مدعی می شوند که رابطه خاصی با گوگل دارند و یا می گویند که آنها الویت ارسال وب سایت به گوگل را دارند. هیچ اولویتی برای ارسال در گوگل وجود ندارد. در واقع تنها راه ارسال یک وب سایت به گوگل به طور مستقیم از طریق صفحه Add URL می باشد و یا با ارسال یک نقشه سایت (sitemap) که شما خودتان هم می توانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای آن را انجام دهید. 
 
• مراقب شرکت های مرموز و یا شرکت هایی که آنچه را می خواهند انجام دهند را به وضوح توضیح نمی دهند باشید.
اگر چیزی برای شما واضح نیست حتما توضیح بخواهید. در صورتیکه یک سئو کار، محتوای فریبنده و یا گمراه کننده ای را بر روی سایت شما ایجاد کند مانند صفحات doorway و یا دامنه های انتقال دهنده به سایت های دیگر، سایت شما می تواند به طور کامل از فهرست ایندکس گوگل حذف شود. در نهایت شما مسئولیت تمام اعمال شرکت هایی که با آنها قرارداد بسته اید را بر عهده دارید، بنابراین بهتر است مطمئن شوید که آنها دقیقا به چه نحوی قصد کمک کردن به شما را دارند. اگر یک سئو کار دسترسی FTP به سرور شما دارد، آنها باید تمام تغییراتی را که روی وب سایت شما انجام می دهند را توضیح دهند. 
 
• شما هرگز نباید مجبور به داشتن لینک به وب سایت سئوکار باشید.
از سئوکارانی که درباره قدرت لینک های "رایگان برای همه"، نمای محبوبیت لینک، ویا ارسال و submit کردن وب سایت شما در هزاران موتور جستجو صحبت می کنند اجتناب کنید. این ها روش ها ی معمولا بی فایده ای هستند که هیچ تاثیری روی رتبه بندی وب سایت شما در نتایج موتورهای جستجوی بزرگ ندارد – حداقل نه در راهی که شما مثبت درنظر بگیرید.
 
• عاقلانه انتخاب کنبد.
هنگامیکه شما درنظر می گیرید که با استفاده از سئو به چه اهدافی می خواهید برسید، شما ممکن است بخواهید در مورد این صنعت تحقیقات انجام دهید. که البته گوگل یک راه برای انجام این تحقیقات است. شما همچنین ممکن است به تعداد کمی داستان های هشدار دهنده بر بخورید که در مطبوعات منتشر شده اند درباره اقدامات متقلبانه سئو کاران.
در حالیکه گوگل درمورد شرکت های خاصی اظهارنظر نمی کند اما شرکت هایی هستند که خودشان را سئوکار معرفی می کنند ولی به وضوح از روش هایی استفاده می کنند که ناقض رفتارهای تجاری پذیرفته شده می باشند. مراقب باشید.
 
• مطمئن باشید که می دانید پولتان چگونه هزینه می شود.
در حالیکه گوگل هرگز رتبه های بالا و بهتر را در نتایج جستجوی خود نمی فروشد، اما چندین موتور جستجو هستند که "پرداخت برای هر کلیک" و یا "پرداخت برای قرارگرفتن در نتایج جستجو" را با نتایج جستجوی طبیعی خود ترکیب کرده اند. برخی از سئوکاران قول رتبه های بالا در موتورهای جستجو را می دهند، اما شما را در بخش تبلیغات قرار می دهند و نه در نتایج جستجو. تعداد کمی از سئوکاران حتی قیمت پیشنهادی شان را در زمان واقعی تغییر می دهند تا این توهم را ایجاد کنند که آنها موتورهای جستجو را کنترل می کنند و می توانند آنها را در هر جایی که انتخاب کنند، قرار دهند. این گونه کلاهبرداری ها در مورد گوگل کاربرد ندارد زیرا تبلیغات در گوگل به وضوح برچسب می خورد و از نتایج جستجو جدا هستند، اما حتما از سئوکار خود درخواست نمایید تا هزینه های گنجاندن دائمی شما در نتایج جستجو را و همچنین هزینه تبلیغات موقت را اعلام کنند.
 
• سوء استفاده های متداولی که صاحبان وب سایت ها با آنها مواجه هستند چه چیزهایی هستند؟
 
• برخی از چیزهای دیگر که به آنها باید توجه کرد چه هستند؟
چندین علائم هشداردهنده وجود دارند که در مواجهه با سئوکاران متخلف ممکن است ببینید.لیست جامعی برای این نشانه ها وعلائم وجود ندارد اما اگر هرگونه شک و تردیدی داشتید می بایست به غرایز خود اعتماد کنید. 
 
با این وجود در صورتیکه یک سئوکار یکی از موارد زیر را داشت به راحتی او را رها کنید:
 
- صاحب دامنه های سایه باشد.
- قراردادن لینک ها در صفحات doorway مشتریان دیگر.
- ارائه پیشنهاد فروش کلمات کلیدی در نوار آدرس.
- فرق نگذاشتن بین نتایج جستجوی واقعی و تبلیغات که در صفحات نتایج جستجو مشخص می باشد.
- تضمین کردن رتبه بندی، اما فقط برای کلمات کلیدی مبهم و یا کلملت کلیدی با عبارات طولانی که شما به هر حال برای آنها رتبه به دست می آورید.
- فعالیت با نام های مستعار متعدد و یا اطلاعات whois جعلی.
- دریافت ترافیک از موتورهای جستجوی "جعلی"، ابزارهای جاسوسی و یا ابزارهای به درد نخور.
- داشتن دامنه هایی که تا به حال از فهرست ایندکس گوگل حذف شده اند و یا داشتن دامنه هایی که خودشان در گوگل لیست نشده اند. 

برچسب ها :


آخرین مطالب وبلاگ سیرن

خدمات طراحی سایت سیرن