09173119959 مشاوره
ریدایرکت 301

تاریخ انتشار : پنج شنبه 27 اردیبهشت 1397 ( 2:52:47 )

بازدید : 2290

ریدایرکت ۳۰۱ یک تغییر مسیر دائمی به یک آدرس URL دیگر است. ریدایرکت ۳۰۱ بازدیدکنندگان سایت شما و موتورهای جستجو را به یک URL متفاوت از آنچه که ابتدا در مرورگر خود تایپ کرده اید و یا از صفحه نتایج جستجوی خود انتخاب کرده اید، هدایت می کند.

ریدایرکت ۳۰۱ یک تغییر مسیر دائمی به یک آدرس URL دیگر است. ریدایرکت ۳۰۱ بازدیدکنندگان سایت شما و موتورهای جستجو را به یک URL متفاوت از آنچه که ابتدا در مرورگر خود تایپ کرده اید و یا از صفحه نتایج جستجوی خود انتخاب کرده اید، هدایت می کند.

این نوع از ریدایرکت، راه حلی برای حفظ مجوزهای مربوط به وب سایت شما در رتبه های کسب کرده در موتورهای جستجو می باشد. این کار به کاربران کمک می کند به راحتی به محتوای سایت شما در زمانی که ادرس URL شما تغییر پیدا می کند، دسترسی داشته باشند. (بدون اینکه نیازی باشد آدرس جدید را در URL تایپ کنید و در موتورهای جستجو به دنبال آنها باشید)

در اینجا ما درباره جزئیات مربوط به ریدایرکت ۳۰۱ صحبت خواهیم کرد و اینکه چرا وب سایت از ریدایرکت ۳۰۱ استفاده می کنند؟

ریدایرکت ۳۰۱ چیست؟

ریدایرکت ۳۰۱ در واقع یک تغییر مسیر دائمی از یک URL  به URL دیگر می باشد. ریدایرکت ۳۰۱ بازدیدکنندگان سایت شما و موتورهای جستجو را به یکURL متفاوت با آن چیزی که آنها در مرورگر خود تایپ کرده اند و یا در صفحه جستجو مربوط به موتورهای جستجو روی آن کلیک کرده اند ، هدایت می کند. این ریدایرکت کمک می کند تا وب سایت ها رتبه های خود را در موتورهای جستجو حفظ کنند.

با یک مثال راحت تر می توانید این مورد را درک کنید، شما با تایپ دو آدرسURL زیر به یک صفحه وارد می شوید در صورتی که این دو آدرس متفاوت هستند. با کمک ریدایرکت ۳۰۱ شما می توانید تمام بازدید کنندگانی که به یکی از این دو آدرس مراجعه می کنند را به یک سایت واحد هدایت کنید:

sirenwebdesign.ir
http:// blog.sirenwebdesign.ir


این کار باعث بهبود بخشیدن رتبه بندی شما در موتورهای جستجو خواهد شد و از ایجاد Duplicate شدن اطلاعات جلوگیری می کند.

۳ دلیل برای استفاده از ریدایرکت ۳۰۱ در زیر آورده شده است:

برای کوتاه کردن URL ها و استفاده هوشمند از توافقنامه های معمولی وب مانند http://www. به این معنا که با وارد کردن نام دامنه به صورت خودکار آنها به  “نام دامنه. http://www ” ریدایرکت خواهد شد.
برای تغییر نام یک وب سایت، در این حالت می توانید تمام آدرس های گذشته را به آدرس های جدید ریدایرکت کنید در این صورت می توانید بازدید کنندگان قبلی خود را به وب سایت جدید خود هدایت کنید.
برای هدایت ترافیک های مربوط به URLهای مختلف یک سازمان به سمت یکURL می توان از این روش استفاده کرد.
درسناریوی دوم ، زمانی که یک شرکت در حال تغییر نام تجاری خود است می تواند از ریدایرکت ۳۰۱ جهت لینک های قدرتمند خود و انتقال بازدیدکنندگان از این لینک ها به سایت جدید استفاده کند با این کار بازدیدکنندگان می توانند به اطلاعاتی که به دنبال آن ها بوده اند دسترسی داشته باشند.

در سناریوی سوم بعضی از برندهای تجاری برای حفظ برند خود، نام دامنه های مشابه با برند خود را ثبت می کنند و برای حفظ بازدیدکنندگان خود نام های تجاری مشابه را با استفاده از ریدایرکت ۳۰۱ به نام تجاری اصلی شرکت خود ریدایرکت می کنند. با این روش ترافیک به سمت نام تجاری اصلی هدایت خواهد شد و تمام بازدیدکنندگان با یک نام تجاری در ارتباط خواهند بود. البته دلایل دیگر مانند کوتاه کردن URLها و یا جلوگیری از ایجاد محتوای Duplicate نیز می تواند دلیل استفاده از ریدایرکت ۳۰۱ باشد.

چه تفاوتی بین ریدایرکت ۳۰۱ و سایر ریدایرکت ها وجود دارد ؟

به طور کلی ریدایرکت ۳۰۱ برای بهینه سازی رتبه بندی موتورهای جستجو، بهتر از سایر ریدایرکت ها است زیرا ریدایرکت ۳۰۱ به صورت دائمی ، ریدایرکت را انجام می دهد. ولی سایر ریدایرکت ها مانند ریدایرکت ۳۰۲ و ۳۰۷ این انتقال را به صورت موقت انجام خواهند داد، انتقال دائمی به لینک های درست باعث می شود وب سایت ها بتوانند رتبه بندی خود را در موتور های جستجو حفظ کنند.

موقعیت های کمی وجود دارد که ریدایرکت ۳۰۲ بهتر از ریدایرکت ۳۰۱ باشد برای مثال زمانی که یک وب سایت تحت تعمیر و نگهداری است و به صورت موقت می خواهید بازدید کنندگان را به یک وب سایت جدید هدایت کنید می توانید از ریدایرکت ۳۰۲ بجای ریدایرکت ۳۰۱ استفاده کنید.

نتیجه گیری :

ادرس های http://  و http://www.  دو ادرس متفاوت در URL هستند. اما اکثر مردم آنها را یک URL  در نظر می گیرند و برای دسترسی به سایت ها ممکن است از یکی از این دو URL استفاده کنند. ریدایرکت ۳۰۱ به شما این امکان را می دهد که بازدید کنندگان از هر دو URL را به یک URL واحد هدایت کنید و با این روش رتبه خود در نتایج موتورهای جستجو را بهبود ببخشید.
قبل از راه اندازی یک وب سایت جدید بهتر است ریدایرکت های مربوط به ۳۰۱ را بر روی وب سایت خود اعمال کنید تا مطمئن شوید هیچ کدام از ترافیک های که به سمت سایت شما می آیند از دست نمی روند. سیرن برای خرید هاست و ثبت دامنه جهت راه اندازی سایت می تواند شما رو یاری کند.
تقریبا در همه موارد باید از ریدایرکت دائمی ۳۰۱ بجای ریدایرکت های موقت ۳۰۲ و ۳۰۷ در تنظیمات سایت خود استفاده کنید. مگر در مواقعی که نیاز به ریدایرکت موقت دارید، برای مثال در زمان تعمیر و نگهداری وب سایت خود ریدایرکت ۳۰۱ با حفظ لینک ها به صورت دائمی باعث افزایش رتبه وب سایت شما در موتورهای جستجو خواهد شد.

برچسب ها :


آخرین مطالب وبلاگ سیرن

خدمات طراحی سایت سیرن