09173119959 مشاوره
کسب درآمد اینترنتی

تاریخ انتشار : یکشنبه 6 اردیبهشت 1394

بازدید : 2413

همه ساله شرکت‌ها و کمپانی‌های بزرگ که در راستا تکنولوژی فعالیت می‌کنند با حمله هکرها مواجه هستند که آسیب‌های جدی بر سیستم آن‌ها وارد می‌کنند در همین راستا شرکت‌های بزرگی به وجود آمده‌اند که در قبال گزارش باگ و آسیب پذیری‌ها مبلغی را به هکرها پرداخت می‌کنند.

همه ساله شرکت‌ها و کمپانی‌های بزرگ که در راستا تکنولوژی فعالیت می‌کنند با حمله هکرها مواجه هستند که آسیب‌های جدی بر سیستم آن‌ها وارد می‌کنند در همین راستا شرکت‌های بزرگی به وجود آمده‌اند که در قبال گزارش باگ و آسیب پذیری‌ها مبلغی را به هکرها پرداخت می‌کنند

مهندس سابق شرکت سیسکو آقای شاشنگ کمار متخصص امنیت شبکه، در خاطرات خود آورده است که من در سنین نوجوانی با هک کردن آشنا شدم و برای تفریح بعضی سایت‌ها را مورد حمله قرار می‌دادم و بعد‌ها با دانستن این که من می توانستم با گزارش باگ‌ها و آسیب پذیری‌ها درآمد خوبی کسب کنم شروع به این کار کردم. وی در مابقی خاطرات خود این چنین بیان می‌کند که من جوانی ۱۹ساله بودم که شب‌ها بدون وقفه و در نزدیکی امتحانات پایان ترم شروع به پیدا کردن باگ امنیتی می‌کردم و تقریبا منبع درآمدی برای من بود.

سایت‌های بزرگ همیشه در تیر رس این گونه افراد قرار می‌گیرند که در سایت‌هایی مانند یاهو، توئیتر و… آسیب‌های بزرگی از آن‌ها به جای می‌ماند. مهندس سابق شرکت سیسکو هم جزو افرادی بود که در قبال گزارش باگ‌ها پاداشتی مثل تلفن همراه و چک به مبلغ۱٫۵۰۰ دریافت می‌کرد.

امروزه کمپانی‌های بزرگ جوایز چند صد میلیون دلاری به گزارش باگ‌ها اختصاص داده‌اند که در هکر‌ها انگیزه گزارش باگ‌ها را زنده کرده است و تقریبا دیگر کمتر در سایه زندگی می‌کنند. اگر شما نیز از امینت و شبکه اطلاعاتی دارید می‌توانید وارد عمل شوید و جوایز با ارزشی را از سایت‌های مختلف دریافت کنید.

 

برچسب ها :


آخرین مطالب وبلاگ سیرن

خدمات طراحی سایت سیرن