09173119959 مشاوره
7 قانون برای موفقیت در کمپین بازاریابی پیامکی

تاریخ انتشار : شنبه 10 تیر 1396 ( 1:1:18 )

بازدید : 2130

چگونه یک کمپین بازاریابی پیام کوتاه را ایجاد و پیاده سازی کنیم؟ دلایل بیشماری وجود دارد که به شما نشان می دهد چرا باید اس ام اس مارکتینگ جزئی از استراتژی بازاریابی برای بهبود کسب و کارتان باشد. نیاز به بودجه بسیار پایین: هزینه ارسال هر پیامک حدود 5 تا 11 تومان است. نرخ بازدید بالا: حدود 97 درصد از پیامک های ارسالی در 4 دقیقه اول توسط مخاطب خوانده می شود. ...

چگونه یک کمپین بازاریابی پیام کوتاه را ایجاد و پیاده سازی کنیم؟

دلایل بیشماری وجود دارد که به شما نشان می دهد چرا باید اس ام اس مارکتینگ جزئی از استراتژی بازاریابی برای بهبود کسب و کارتان باشد.

  • نیاز به بودجه بسیار پایین: هزینه ارسال هر پیامک حدود 5 تا 11 تومان است.
  • نرخ بازدید بالا: حدود 97 درصد از پیامک های ارسالی در 4 دقیقه اول توسط مخاطب خوانده می شود.
  • نرخ واکنش بالا: حدود 19 درصد از مخاطبان بر روی لینک ارسالی از طریق پیامک کلیک می کنند. در حالی که این آمار برای ایمیل حدود 4.2 درصد است.
  • نرخ رسیدن به نتیجه بالا: 30 درصد از کمپین های بازاریابی پیامکی به نتیجه ای حدود 30 درصدی در دریافت واکنش از سوی مخاطب می رسند. این آمار برای ایمیل 4 درصد است.

اما برای رسیدن به موفقیت در کمپین بازاریابی پیامکی قوانینی وجود دارد که باید رعایت شود. در این مقاله من قوانینی را بازگو خواهم کرد که شما می توانید برای تشویق هر چه بیشتر مخاطب برای نشان دادن واکنش در کمپین اس ام اس مارکتینگ خود از آن ها استفاده کنید. همچنین با مثال هایی به شما نشان خواهم داد که در عمل چگونه می توانید از این قوانین استفاده کنید.

قانون شماره یک: برقراری ارتباط با ارائه پیشنهادات ارزشمند

دوستان عزیزم، بخاطر بسپارید که مخاطبان عاشق پیشنهادات ارزشمند هستند. بنابراین همیشه مطمئن شوید که اس ام اس ارسالی شما پشنهادی را مطرح می کند که مقاومت کردن در برابر آن سخت است. همیشه خود را در جای مخاطب قرار بدهید و از دید او به مسئله نگاه کنید و از خودتان بپرسید که:

  • آیا آن ها به این پیشنهاد علاقه مند خواهند شد؟
  •  آیا این پیشنهاد آن ها را تشویق به بازدید و بررسی فروشگاه شما خواهد کرد؟
  •  آیا این پیشنهاد باعث خواهد شد تا آن ها با شما ارتباط برقرار کنند و برای شما ایمیل ارسال کنند؟

این نکته را فراموش نکنید که هیچ مخاطبی دوست ندارد که یک پیشنهاد بی ارزش و بی معنی از برندی که آن را دوست دارد، دریافت کند. همچنین بخاطر بسپارید که شما از طریق کمپین بازاریابی پیامکی می خواهید کاری بکنید که مخاطبان عاشق برندتان شوند.

مثال:

دو عدد شلوار جین بخرید، یک عدد تی شرت رایگان هدیه بگیرید. پیشنهاد ویژه برای تمامی اعضای باشگاه طلائی فروشگاه باما فقط تا آخر این هفته در محل فروشگاه واقع در بازار بین المللی مشهد. این پیام را برای استفاده از پیشنهاد به مسئول فروش نشان دهید. با سپاس از توجه شما، گروه صنعتی آریان.

قانون شماره دو: شروع متن با پیشنهاد

ویژگی بازاریابی از طریق پیام کوتاه؛ اختصار در متن و اشاره به اصل مطلب به صورت مستقیم است. همانطور که می دانید، افراد جامعه و مخاطبان شما زمان آزاد بسیار کمی دارند و خیلی گرفتار هستند. بنابراین اشاره نکردن به اصل مطلب به صورت مستقیم باعث می شود که آن ها را از دست بدهید. بنابراین حتما متن خود را با پیشنهادتان شروع کنید. همان کاری که من در مثال قانون شماره یک انجام دادم:

دو عدد شلوار جین بخرید، یک عدد تی شرت رایگان هدیه بگیرید. پیشنهاد ویژه برای تمامی اعضای باشگاه طلائی فروشگاه باما فقط تا آخر این هفته در محل فروشگاه واقع در بازار بین المللی مشهد. این پیام را برای استفاده از پیشنهاد به مسئول فروش نشان دهید. با سپاس از توجه شما، گروه صنعتی آریان.

قانون شماره سه: منحصر و ویژه بودن

برای رسیدن به موفقیت بیشتر در کمپین بازاریابی پیامکی خود، حتما پیشنهادی را که برای مخاطبان خود ارسال می کنید ویژه و منحصر برای یک گروه خاص باشد. زیرا مخاطبان واقعا عاشق آن هستند که جزئی از یک گروه خاص باشند. اگر یک پیشنهاد برای همه افراد در دسترس باشد، آن پیشنهاد جذابیت کمتری برای مخاطب خواهد داشت. بنابراین مطمئن شوید که پیشنهاد شما با ارزش و ویژه است. اگر به مثالی که مطرح کردم دقت کنید به منحصر بودن آن پی خواهید برد:

دو عدد شلوار جین بخرید، یک عدد تی شرت رایگان هدیه بگیرید. پیشنهاد ویژه برای تمامی اعضای باشگاه طلائی فروشگاه باما فقط تا آخر این هفته در محل فروشگاه واقع در بازار بین المللی مشهد. این پیام را برای استفاده از پیشنهاد به مسئول فروش نشان دهید.

برچسب ها :


آخرین مطالب وبلاگ سیرن

خدمات طراحی سایت سیرن