09173119959 مشاوره
هوشمند تر شدن ماشین ترجمه گوگل

تاریخ انتشار : سه شنبه 18 فروردین 1394

بازدید : 2755

گوگل قصد دارد با خرید شرکت کِست ویژوال (Quest Visual) خدمات ماشین ترجمه خود را که google translate نامیده می‌‏شود، هوشمند‌تر کند.

به نقل از وب‏‌سایت pcworld ، شرکت کست ویژوآل روز جمعه اعلام کرده است که در حال پیوستن به شرکت گوگل است و قصد دارد فناوری‏‌های خود را در اختیار این غول جستجوگر قرار دهد.

کست ویژوآل توسعه‏‌دهنده یک اپلیکیشن ویژه ترجمه به نام لنز وُرد (Lens Word) است که قادر است با عکس‏برداری از کلمات و عبارات مختلف آن‌ها را ترجمه کند. این اپ که بر روی ابزارهای همراه قابل نصب است با لنز دوربین کار می‌‏کند و قادر به شناسایی واژگانی است که تصویر آن‌ها از طریق لنز ثبت می‌‏شود.

شرکت گوگل هنوز درباره این خبر به صورت رسمی اظهار نظر نکرده است و جزئیات بیشتری از معامله این دو شرکت نیز منتشر نشده است.

اپلیکیشن کست ویژوآل در حال حاضر بر روی ابزارهای تحت سیستم‌‏عامل آی او اس اپل، اندروید و حتی عینک هوشمند گوگل قابل نصب است.

این نرم‌‏افزار قادر است واژگانی را که تصویر آن‌ها از طریق دوربین ثبت شده است در آن واحد از زبانی به زبانی دیگر ترجمه کند، بی‌‏آنکه برای این کار نیازی به اتصال به شبکه ارتباطی خاصی داشته باشد.

کاربران معمولاً از این نرم‏‌افزار برای ترجمه واژگان و عباراتی که در حین سفر بر روی تابلو‌ها و منوهای مختلف می‌‏بینند، استفاده می‌‏کنند.

این نرم‌‏افزار در حال حاضر زبان‏‌های مختلفی مثل اسپانیولی، آلمانی، ایتالیایی و روسی را حمایت می‌‏کند. شرکت کست ویژوآل اعلام کرده است دانلود این نرم‌‏افزار و بسته‌‏های زبانی آن تا زمانی که فرایند انتقال این فناوری به گوگل تکمیل شود، رایگان خواهد بود.

شرکت گوگل در حال حاضر اپلیکیشنی به نام Goggle دارد که همانند نرم‌‏افزار شرکت کست ویژوآل قادر به خواندن متون و ترجمه آن‌ها است. اما به نظر می‌‏رسد گوگل با خرید نرم‏‌افزار جدیدی در این حوزه قصد دارد فناوری‏‌هایی از این دست را ارتقا دهد.

گفتنی است شرکت گوگل به خرید شرکت‏‌های کوچک و نوپا و ادغام فناوری‏ آن‌ها در خدمات خود علاقه زیادی دارد.

برچسب ها :


آخرین مطالب وبلاگ سیرن

خدمات طراحی سایت سیرن