پنج شنبه 14 فروردین 1399 ( 22:12:38 )
مشاوره راه اندازی فروشگاه اینترنتی

 متأسفانه اکثریت مردم حتی کسانی که در زمینه های مختلف تجارت الکترونیک کار می کنند، در مورد تجارت الکترونیک اطلاعاتی ندارند.
    عده ای از مردم که سطح سواد پایین تری دارند تا کلمه تجارت الکترونیک را می شنوند، می ترسند و این ترس باعث می شود که گمان کنند این کار یعنی یک نوع کلاهبرداری؛ عده ای آن را برابر با داشتن یک سایت خوب می دانند؛ عده ای هم فکر می کنند که اگر کلیه کارهای خود را از طریق ایمیل و اینترنت انجام دهند تجارت الکترونیک کار کرده اند؛ عده ای داشتن یک سایت فروشگاه اینترنتی را تجارت الکترونیک می دانند؛ عده ای تبلیغات اینترنتی می کنند و سایت خود را در رتبه اول گوگل قرار می دهند و یا به قولی رنک سایت خود را افزایش می دهند تا اولین باشند و نام این کار خود را تجارت الکترونیک می گذارند.
    حال واقعاً تجارت الکترونیک یعنی چه؟
    تجارت الکترونیک یعنی مدیریت کلیه کارها و خدمات از طریق اینترنت؛ شاید بگویید که خوب همه این را می دانند؛ در جواب شما باید بگویم که اصول آن را نمی دانند!
    در مرحله اول با ایجاد چند ایمیل شرکتی تمام ارتباطات خود را از طریق ایمیل هایتان کنترل می نمایید.
    مرحله دوم (هدف گذاری): می توانند به صورت جمعی یک سایت B2B طراحی نمایند (یک پرتال قوی و چند منظوره برای یک گروه و شغل خاص).
    نکته مهم: هر کسی می تواند سایت طراحی کند ولی هر کسی نمی تواند از طریق سایت تجارت کند؛ بنابراین با مشورت و از روی علم اقدام به طراحی سایت کنید.
    مرحله سوم: (این مرحله بسیار مهم است) بعد از طراحی سایت، با استفاده از مدیران بخش بازاریابی تجارت الکترونیک سایتتان را برای موتورهای جستجو بهینه نمایید.
    نکته مهم: سایت شما نیاز به تبلیغات دارد ولی از آن مهم تر نیاز به معرفی دارد. متأسفانه عده ای از همکاران برای معرفی سایت از روش های سنتی یعنی چاپ کارت ویزیت و تراکت استفاده می کنند (البته چون تجارت الکترونیک در بازار تجارت ایران جایگاه خود را پیدا نکرده و فرهنگ ایجاد لینک در سایتهای هدف و تبلیغات اینترنتی هنوز کامل نشده استفاده از روشهای سنتی بهتر است) در صورتی که تجارت الکترونیک یعنی حتی تبلیغات خود را از طریق اینترنت و سایتهای تبلیغاتی انجام دهید.
    مرحله چهارم: پیدا کردن بازار هدف، مشتریان و همچنین استفاده از سایت برای فروش و یا ارائه خدمات است (شما در مرحله اول باید مشخص کنید که سایت را به چه منظور می خواهید طراحی کنید)
    برای مدیریت یک سایت نیاز به مشاوران تجارت الکترونیک خوب دارید چون مشتری شما را از طریق اینترنت پیدا می کند، از طریق اینترنت خرید می کند، از طریق اینترنت پول واریز می کند، از طریق اینترنت فاکتور خود را تحویل می گیرد، از همین طریق کد رهگیری دریافت می کند و ...
    جالب است بدانید اینگونه تجارتها محدودیت زمانی و مکانی ندارد. فروشگاه یا دفتر شما 24 ساعته پاسخ گوی مشتریان است و شما از طریق مدیریت سایت و ایمیل خود، بهترین خدمات را ارائه می دهید.
    در پایان باید گفت که سخن در این باره بسیار است و اینجا مجال سخن نیست پس از شما دعوت می کنم از مشاوره تجارت الکترونیک مشاوران گروه طراحی سایت سیرن استفاده نمایید تا هر تجربه ای را تجربه نکنید!