پنج شنبه 2 آذر 1396 ( 15:38:6 )
۹ نکته که شما را به رهبر بهتری تبدیل می‌کند

مدیریت واقعا کار سختی است. برخی افراد با فراموش کردن چند نکته‌ی اساسی و ساده، این کار را برای خودشان سخت‌تر می‌کنند. با به‌کارگیری ۹ نکته‌ی زیر، مدیریت را برای خود آسان تر کنید و تبدیل به مدیر بهتری شوید.

۱.شما چندان کار نمی‌کنید؛ بنابراین زندگی را برای تیم خود ساده‌تر کنید

نقش یک مدیر، افزایش تاثیر و بهره‌وری گروه‌های شرکت است تا بتوان اوضاع را بهبود داد. اما بوروکراسی‌های بی فایده، جلسات طولانی و خسته کننده و درخواست گزارش‌های بی‌پایانی که هیچ کس آن‌ها را نمی‌خواند، فقط اوضاع را بدتر می‌کند.

گوردون ترگولد در این مقاله می‌گوید: «یکی از رییسان سابق من عادت داشت که در عصرها، از ساعت دو بعد از ظهر، میتینگ برگزار کند. این جلسات اغلب تا پس از ساعت ۸ شب طول می‌کشیدند. او در تمام طول این ساعات حرف می‌زد و این جلسات هیچ نتیجه‌ی مثبتی اعم از جهت‌دهی، تصمیم‌گیری یا پشتیبانی نداشتند. بدتر از همه این بود که او همراه داشتن لپ‌تاپ در جلسه‌ها را ممنوع کرده بود تا همه به او توجه کنند. نتیجه آن بود که همه باید تا دیروقت کار می‌کردند تا کاری را که انجام دهند که عصر نتوانسته بودند انجام دهند.»

۲.تیم متخصصان شما بهتر از شما در مورد کارشان می‌دانند. به آن‌ها نگویید که چگونه کارشان را انجام دهند

انتظار نمی‌رود شما به عنوان یک مدیر در همه چیز تخصص داشته باشید. در حقیقت، انتظار می‌رود که شما در مدیریت و دسترسی به بهترین بهره‌وری از گروهتان تخصصی داشته باشید. یکی از بهترین راه‌ها برای انجام این کار، این است که به گروه خود بگویید چه می‌خواهید و به دنبال چه نوع خروجی هستید. آنگاه آن‌ها را به حال خود بگذارید تا خودشان بهترین راه دستیابی به این هدف را بیابند.

اگر کارمندان احساس کنند که ارزشمندی آن‌ها نادیده انگاشته شده است، اشتیاق خود برای پیشرفت و انجام کارها را از دست می‌دهند. شما نباید به عنوان رییس آن‌ها، همکاری را نادیده بگیرید و آن‌ها را به پیروی از دستورالعمل‌ها محدود کنید.

۳.مهم نیست چقدر بالای سر کارمند خود بایستید؛ آن‌ها سریع‌تر از این کار نمی کنند

مدیریت میکرو، بهینگی کار را از بین می‌برد. مخصوصا اگر شما به این خصوصیت مشهور شوید، دیگر کسی مایل نخواهد بود تا برای شما کار کند و کارمندان فعلی‌تان نیز به دنبال راه خروج خواهند بود.

به گروه خود فضا، زمان و آزادی بدهید تا موفق شوند. ایرادی ندارد که بررسی کنید کار آن‌ها چطور پیش می‌رود؛ اما این کار را هر ۱۵ دقیقه انجام ندهید.

leadership

۴.اگر کاری را به کسی محول کنید که مهارت، زمان یا ابزار آن را ندارد، آن گاه شما مقصر شکست هستید

شما باید به عنوان یک مدیر، گروه‌ها را در پست‌هایی قرار دهید که ضامن موفقیت آن‌ها است. اگر گروه ابزار کلیدی را نداشته باشند، باید آن را برای آن‌ها فراهم کنید. انسان‌ها اگر احساس کنند که نمی توانند کار را انجام دهند یا چیزهایی که برای انجام کار لازم است، در اختیار ندارند، مسئولیت آن را قبول نخواهند کرد. اگر آن‌ها خود را در چنین موقعیتی می‌بینند، آنگاه شما کار خود را درست انجام نداده‌اید.

۵.اشتباه‌ها رخ می‌دهند و یادگیری اینگونه انجام می‌شود. اگر همه را تنبیه کنید، دیگر تلاش نخواهند کرد

اشتباه‌ها همیشه در روند کاری رخ می‌دهند. شما باید تشخیص دهید که این اشتباه‌ها از سر اهمال‌کاری رخ داده‌اند یا دلیل دیگری در پس آن وجود دارد. تجربه‌ی من نشان داده است که اشتباه‌های از سر اهمال کاری بسیار کم هستند. شما باید محیط امنی به وجود بیاورید تا کارمندان بدون ترس از بازخواست، نکات جدید را امتحان کنند. در غیر این صورت شما ابتکار و ریسک پذیری را که دو جز اصلی رشد هستند، از بین برده‌اید.


کارمندان شما توجه شما به تعادل کار و زندگی‌شان را ارج می‌نهند.برنامه‌هایی نریزید که برای انجام آن‌ها نیاز به اضافه‌کاری یا کار در آخر هفته‌ها باشد. وقتی ساعات کاری تمام شده است و دارد دیروقت می‌شود، کارمندان خود را تشویق کنید که به خانه‌هایشان بروند، مخصوصا وقتی خود شما هم در حال ترک محیط کار هستید. هیچ چیز مانند رییسی که ساعت ۵-۶ دفتر را ترک می‌کند، اما تیم او برای عقب نماندن از زمان بندی باید تا دیروقت کار کنند، رنج آورتر نیست.

leadership

۷.تشکر کردن و تحسین کارمندان برای شما هزینه‌ای ندارد. آن‌ها را تشویق کنید

به رسمیت شناختن تلاش کارمندان، یکی از بهترین ابزار در دست مدیرها است. این کار سه فایده دارد: اول، هزینه‌ای ندارد؛ دوم، انجام آن آسان است؛ سوم، کارمندان انگیزه پیدا می‌کنند تا باز هم کار خود را بهتر انجام دهند. همه ما احتیاج داریم که احساس کنیم کار خود را به خوبی انجام داده‌ایم و تشکر کردن باعث می‌شود چنین احساسی پیدا کنیم. ابتدا از تلاش‌های کارمندان خود قدردانی کنید. وقتی از تلاش‌های آن‌ها قدردانی می‌کنید، زمان زیادی نخواهد برد تا از آن‌ها به سبب دستاوردهایشان قدردانی کنید.

۸.کار شما با دستور دادن به پایان نمی‌رسد، بلکه در واقع آغاز می‌شود

مدیریت به معنای دستور دادن نیست. مدیریت یعنی چگونه گروه‌های زیردست خود را در موقعیت‌هایی قرار دهید که به موفقیت آن‌ها ختم شود، آن‌ها را در طول مسیر حمایت کنید و موانع سرراهشان را بردارید و در نهایت از آن‌ها به خاطر دستاوردهایشان سپاس‌گزاری کنید.

۹.اگر قسمت عمده‌ی کار را انجام ندهید، اعتبار عمده کار را نمی گیرید

ترگولد مقاله رابه این صوت به پایان می‌رساند: «دزدیدن اعتبار کاری که خوب انجام شده است، ارتباط بین مدیر و گروهش را از بین می‌برد. من به صورت عمدی از لغت "دزدیدن" استفاده کرده‌ام. چرا که تیم شما دقیقا به همین شکل این قضیه را می‌بیند. این کار پیامدهای مخربی برای رابطه‌ی شما با گروهتان به دنبال خواهد داشت. به یاد داشته باشید که شما مدیر هستید و نه یک دزد دریایی. بنابراین بیشترین سهم از اعتبار دستاورد گروه به شما تعلق نمی‌گیرد. در حقیقت، من شما را تشویق می‌کنم که تمامی اعتبار کار انجام شده را به گروه خود بدهید که باعث می‌شود از شما به عنوان یک مدیر، قدردانی کنند و به شما احترام بگذارند.»

 مدیریت را از آنچه که هست، سخت تر نکنید. این یادآوری‌های ساده، به راحتی پیاده‌سازی می‌شوند و تاثیری بسیار مثبت بر نتایج و اعتبار شما دارند.

برچسب ها :

نظرات داده شده

دیدگاه شما

ایمیل شما :

نام شما :

نظر شما :

لطفا حاصل عبارت 5+4 را در باکس زیر وارد کنید :

طراحی سایت در شیراز- طراحی وب سایت در شیراز
شرکت طراحی سایت در شیراز - طراحی سایت ارزان در شیراز
سایت در شیراز - سایت شیراز

طراحی سایت در شیراز در شیراز طراحی سایت در شیراز و طراحی وب سایت در شیرازو شرکت طراحی سایت در شیراز از سیرن بهترین کیفیت را بخواهید

طراحی وب سایت در شیراز طراحی وب سایت حرفه ای در شیراز و طراحی صفحات سایت داینامیک و طراحی اپلیکشن موبایل در شیراز
    وب سایت شما به منظور جلب اعتماد مشتری باید حرفه ای به نظر بیاید و ظاهری قابل اعتماد داشته باشد. طراحی سایت ضعیف باعث هدر رفتن هزینه های شما خواهدشد. شرکت طراحی سایت سیرن با ارائه خدمات سایت ارزان در شیراز ، سایت در شیراز، سایت در جنوب کشور و وب سایت در استان فارس می پردازد. در پایین برخی از خدمات مرکز تخصصی طراحی وب سیرن پرداخته شده است.

طراحی سایت در شیراز

طراحی سایت در شیراز در شیراز از جمله خدمات شرکت سیرن در شهر شیراز  است. برای طراحی سایت در شیراز شیراز ، شما ابتدا از نمونه کارهای سایت ما و نمونه کارهای فروشگاه اینترنتی در قسمت نمونه کار های طراحی سایت دیدن فرمایید و سپس با شماره تلفن های موجود در قسمت تماس با ما تماس بگیرید

طراحی وب سایت در شیراز

طراحی وب سایت در شیراز در شیراز یکی از مهمترین خدمات شرکت طراحی سایت سیرن است. برای طراحی وب سایت در شیراز کافی است شما ابتدا از نمونه کارهای سایت ما و نمونه کارهای فروشگاه اینترنتی در قسمت نمونه کار های طراحی سایت دیدن فرمایید و سپس با شماره تلفن های موجود در قسمت تماس با ما تماس بگیرید

طراحی سایت ارزان در شیراز

طراحی سایت ارزان در شیراز از مهمترین siren web design به حساب میاید. برای طراحی سایت ارزان در شیراز شیراز کافی است هدف خود از طراحی سایت را مشخص نمایید سپس از، قسمت طراحی سایت ارزان در شیراز از نمونه کارهای سایت ما و نمونه کارهای فروشگاه اینترنتی در قسمت نمونه کار های طراحی سایت دیدن فرمایید و سپس با شماره تلفن های موجود در قسمت تماس با ما تماس بگیرید

شرکت طراحی سایت در شیراز

یکی دیگر از خدمات ما در گروه طراحی سایت سیرن که یکی از بهترین  شرکت طراحی سایت در شیراز است. کارفرمایان و مشتریان عزیز جهت شرکت طراحی سایت در شیراز کافی است از طریق سایت ما و قسمت شرکت طراحی وبسایت در شیراز، از نمونه کارهای سایت ما و نمونه کارهای فروشگاه اینترنتی در قسمت نمونه کار های طراحی سایت دیدن فرمایید و سپس با شماره تلفن های موجود در قسمت تماس با ما تماس بگیرید

سایت حرفه ای در شیراز

یکی دیگر از خدمات siren web design سایت حرفه ای در شیراز است. کارفرمایان عزیز جهت سایت حرفه ای در شیراز کافی است شما ابتدا از نمونه کارهای سایت ما و نمونه کارهای فروشگاه اینترنتی در قسمت نمونه کار های طراحی سایت دیدن فرمایید و سپس با شماره تلفن های موجود در قسمت تماس با ما تماس بگیرید

طراحی فروشگاه اینترنتی در شیراز

طراحی فروشگاه اینترنتی در شیراز برای تمامی سلیقه ها امکان پذیر است. گروه طراحی سیرن با فراهم آوردن تعداد زیادی نمونه کار فروشگاه اینترنتی در شیراز و قرار دادن تصاویر و امکانات آنها درون وب سایت این امکان را برای شما فراهم می آورد که با دید بهتر تصمیم خود را برای راه اندازی فروشگاه آنلاین بگیرید جهت طراحی فروشگاه اینترنتی در شیراز کافی است با شماره های درون وب سایت تماس حاصل فرمایید.

موبایل اپلیکشن در شیراز

موبایل اپلیکشن در شیراز از دیگر خدمات شرکت طراحی اپلیکشن سیرن در شیراز است. جهت موبایل اپلیکشن در شیراز کافی است ابتدا طرح اپلیکشن خود را برنامه ریزی کنید و سپس با ما برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

 

طراحی وب سایت واکنش گرا در شیراز

طراحی وب سایت شیراز

طراحی سایت شیراز

شرکت طراحی سایت شیراز