پنج شنبه 2 آذر 1396 ( 15:37:32 )
۵ راه برای آن‌که هوشمندانه‌تر فکر کنید

چگونه می‌توان هوشمندانه‌تر فکر کرد؟ با بهره‌گیری از روش‌هایی که در ادامه‌ی این مقاله‌ی سیرن ذکر شده است، می‌توان مغز را فعال‌تر کرد و بدین ترتیب، مسائل را بهتر حل کرد، ایده‌های بهتری داد و موفق‌تر بود. 

۱.با دست بنویسید

writing

ممکن است استدلال کنید که تایپ کردن در جلسات کاری و کنفرانس‌ها بهتر است؛ چون ساده‌تر است. اما با دست نوشتن، چون دشوارتر است، مهم‌تر است. وقتی شما یادداشت‌های مد نظرتان را با دست می‌نویسید، همه چیز را نمی‌توانید روی کاغذ بیاورید. به همین دلیل مجبورید در مورد خلاصه و لب کلام، تفکر کنید.

وقتی با دست می‌نویسید، از مغزتان بیشتر استفاده می‌کنید؛ زیرا برای نوشتن هر حرف، حرکت انجام می‌دهید. به این ترتیب، حافظه‌ی شما بیشتر کار می‌کند و نواحی مغز که به زبان و تفکر مربوط هستند، فعال‌تر می‌شوند. هرچه مناطقی از مغز که فعال می‌شوند، بیشتر باشند، ارتباط بین محتوای آنچه می‌نویسید و ذهن شما بیشتر می‌شود. بنابراین در آینده محتوای بیشتری را به یاد خواهید آورد.

۲.سعی نکنید ایده‌های خوب داشته باشید

idea

نخستین قانون ایده‌ی خوب داشتن این است: سعی نکنید ایده‌های خوب داشته باشید. نکته‌ی مهم فقط این است که ایده داشته باشید. وقتی شما ایده‌ای در ذهن دارید، نمی‌دانید این ایده خوب یا بد است. فقط هنگامی که ایده‌های بیشتری داشته باشید، می‌توانید آن‌ها را با هم مقایسه کنید و دریابید کدام یک بهتر است. جرج لویز، از نوابغ تبلیغات در آمریکا است. او در جلسه‌ای به کارمندانش گفت که تا یک ساعت آینده با یک ایده‌ی خیلی خوب در جلسه حاضر شوند. پس از یک ساعت هیچ کس هیچ ایده‌ای نداشت. بنابراین او به آن‌ها گفت تا یک ساعت آینده، با بیست ایده حاضر باشند. یک ساعت بعد، همه‌ی کارمندان با ۲۰ ایده حاضر بودند. بعضی از آن ایده‌ها خوب و بعضی بد بودند؛ اما همه‌ی آن‌ها با ۲۰ ایده حاضر شده بودند.

۳.به زبان بیاورید

talk

بیان شفاهی یک مشکل به شخصی خیالی یا واقعی می‌تواند کمک بزرگی باشد. با بیان شفاهی مشکل، شما مجبورید همه‌ی اطلاعات مربوط به آن را به‌صورت ذهنی سازمان‌دهی کنید. اگر فرض کنید فرد مقابل هیچ دانشی در مورد این مشکل ندارد، مجبور خواهید شد تمام جزئیات و ذات مشکل را توضیح دهید. بیان شفاهی مسائل، مناطق بیشتری از مغز را درگیر می‌کند تا این‌که فقط بخواهید در مورد آن فکر کنید.

۴.به بدترین حالت ممکن فکر کنید

planning

معمولا والدین در برنامه‌ریزی سفر، خیلی عقلانی‌تر از شرکت‌ها در راه‌اندازی پروژه‌های جدیدشان عمل می‌کنند. در دنیای کسب‌وکار معمولا همه تشویق می‌شوند تا خیلی مثبت فکر کنند؛ اما والدین به بدترین سناریوی ممکن فکر می‌کنند و نگران هستند: اگر تمام طول مسافرت باران بیاید، چه می‌شود؟ اگر بچه‌ها صدمه دیدند، چه کنیم؟


۵.اضطراب کاری را به انرژی کاری تبدیل کنیدپیش از آن که به موفقیت پروژه‌ی خود فکر کنید، به این فکر کنید که اگر این پروژه شکست بخورد، چه خواهید کرد. اگر بتوانید تصور کنید که چه مشکلاتی ممکن است رخ دهد، پیش از رخ دادن، آن‌ها را حل کرده‌اید.

anxiety

وقتی در حال کار هستید، انرژی کاری متمرکز می‌خواهید؛ اما استرس همراه با اضطراب کاری را نمی‌خواهید. مشکل اینجا است که غده‌ی فوق‌کلیوی شما نمی‌تواند تفاوت بین انرژی‌ مورد نیاز هنگام کار و نگرانی شما برای کار در طول شب را تشخیص دهد. استرس فقط انرژی کاری است که بیش از مقدار نیاز، با شما می‌ماند.

بنابراین برای آنکه انرژی کاری شما برایتان مفید باشد، زمان کمتری صرف فکر کردن و زمان بیشتری صرف برنامه‌ریزی و کار کردن کنید. اگر باید یک سخنرانی یا ارائه را آماده کنید، زمانتان را صرف خیال‌پردازی در مورد جلسه نکنید؛ بلکه آنچه باید بگویید، بنویسید و آن را تمرین کنید.

برچسب ها :

نظرات داده شده

دیدگاه شما

ایمیل شما :

نام شما :

نظر شما :

لطفا حاصل عبارت 5+4 را در باکس زیر وارد کنید :

طراحی سایت در شیراز- طراحی وب سایت در شیراز
شرکت طراحی سایت در شیراز - طراحی سایت ارزان در شیراز
سایت در شیراز - سایت شیراز

طراحی سایت در شیراز در شیراز طراحی سایت در شیراز و طراحی وب سایت در شیرازو شرکت طراحی سایت در شیراز از سیرن بهترین کیفیت را بخواهید

طراحی وب سایت در شیراز طراحی وب سایت حرفه ای در شیراز و طراحی صفحات سایت داینامیک و طراحی اپلیکشن موبایل در شیراز
    وب سایت شما به منظور جلب اعتماد مشتری باید حرفه ای به نظر بیاید و ظاهری قابل اعتماد داشته باشد. طراحی سایت ضعیف باعث هدر رفتن هزینه های شما خواهدشد. شرکت طراحی سایت سیرن با ارائه خدمات سایت ارزان در شیراز ، سایت در شیراز، سایت در جنوب کشور و وب سایت در استان فارس می پردازد. در پایین برخی از خدمات مرکز تخصصی طراحی وب سیرن پرداخته شده است.

طراحی سایت در شیراز

طراحی سایت در شیراز در شیراز از جمله خدمات شرکت سیرن در شهر شیراز  است. برای طراحی سایت در شیراز شیراز ، شما ابتدا از نمونه کارهای سایت ما و نمونه کارهای فروشگاه اینترنتی در قسمت نمونه کار های طراحی سایت دیدن فرمایید و سپس با شماره تلفن های موجود در قسمت تماس با ما تماس بگیرید

طراحی وب سایت در شیراز

طراحی وب سایت در شیراز در شیراز یکی از مهمترین خدمات شرکت طراحی سایت سیرن است. برای طراحی وب سایت در شیراز کافی است شما ابتدا از نمونه کارهای سایت ما و نمونه کارهای فروشگاه اینترنتی در قسمت نمونه کار های طراحی سایت دیدن فرمایید و سپس با شماره تلفن های موجود در قسمت تماس با ما تماس بگیرید

طراحی سایت ارزان در شیراز

طراحی سایت ارزان در شیراز از مهمترین siren web design به حساب میاید. برای طراحی سایت ارزان در شیراز شیراز کافی است هدف خود از طراحی سایت را مشخص نمایید سپس از، قسمت طراحی سایت ارزان در شیراز از نمونه کارهای سایت ما و نمونه کارهای فروشگاه اینترنتی در قسمت نمونه کار های طراحی سایت دیدن فرمایید و سپس با شماره تلفن های موجود در قسمت تماس با ما تماس بگیرید

شرکت طراحی سایت در شیراز

یکی دیگر از خدمات ما در گروه طراحی سایت سیرن که یکی از بهترین  شرکت طراحی سایت در شیراز است. کارفرمایان و مشتریان عزیز جهت شرکت طراحی سایت در شیراز کافی است از طریق سایت ما و قسمت شرکت طراحی وبسایت در شیراز، از نمونه کارهای سایت ما و نمونه کارهای فروشگاه اینترنتی در قسمت نمونه کار های طراحی سایت دیدن فرمایید و سپس با شماره تلفن های موجود در قسمت تماس با ما تماس بگیرید

سایت حرفه ای در شیراز

یکی دیگر از خدمات siren web design سایت حرفه ای در شیراز است. کارفرمایان عزیز جهت سایت حرفه ای در شیراز کافی است شما ابتدا از نمونه کارهای سایت ما و نمونه کارهای فروشگاه اینترنتی در قسمت نمونه کار های طراحی سایت دیدن فرمایید و سپس با شماره تلفن های موجود در قسمت تماس با ما تماس بگیرید

طراحی فروشگاه اینترنتی در شیراز

طراحی فروشگاه اینترنتی در شیراز برای تمامی سلیقه ها امکان پذیر است. گروه طراحی سیرن با فراهم آوردن تعداد زیادی نمونه کار فروشگاه اینترنتی در شیراز و قرار دادن تصاویر و امکانات آنها درون وب سایت این امکان را برای شما فراهم می آورد که با دید بهتر تصمیم خود را برای راه اندازی فروشگاه آنلاین بگیرید جهت طراحی فروشگاه اینترنتی در شیراز کافی است با شماره های درون وب سایت تماس حاصل فرمایید.

موبایل اپلیکشن در شیراز

موبایل اپلیکشن در شیراز از دیگر خدمات شرکت طراحی اپلیکشن سیرن در شیراز است. جهت موبایل اپلیکشن در شیراز کافی است ابتدا طرح اپلیکشن خود را برنامه ریزی کنید و سپس با ما برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

 

طراحی وب سایت واکنش گرا در شیراز

طراحی وب سایت شیراز

طراحی سایت شیراز

شرکت طراحی سایت شیراز