یکشنبه 26 آذر 1396 ( 4:50:35 )
درس‌هایی بزرگ در زمینه‌ی کسب‌ و‌ کار از والت دیزنی

همه والت دیزنی را می‌شناسند. قطعا اکثر افراد در جهان به یک پارک دیزنی رفته‌اند، یک فیلم دیزنی را دیده‌‌اند (انیمیشن یا فیلم) یا بعضی از شخصیت‌های دیزنی را می‌شناسد. بعضی افراد حتی به سفر‌های دیزنی هم رفته‌اند.


والت دیزنیشان دنیل می‌گوید: «من فکر می‌کنم مردم در بعضی مسائل بیشتر دیزنی را می‌شناسند، افراد کمی در رابطه با دیزنی به‌عنوان یک فرد اطلاعات دارند.» والت دیزنی، فردی است که در بین شخصیت‌های مشهور تا حدودی کمتر دیده شده است. او زمانی که در سن ۵۱ سالگی و در سال ۱۹۹۶ فوت کرد، شناخته شد. والت، انسانی رؤیایی، کارآفرین و نابغه‌ای خلاق بود. در این‌جا چند درس گران‌بها وجود دارد و هر مؤسس شرکتی می‌تواند از کار‌هایی که او در زندگیش قادر به انجامشان بود، درس بگیرد.

۱.هرگز تسلیم نشوید

اکثر مردم نمی‌دانند که والت دیزنی در یک شب به موفقیت نرسید. او شرکت‌های زیادی تأسیس کرد که با شکست رو‌به‌رو شدند. والت یک کارگاه هنری بازرگانی راه‌اندازی کرد و با شکست مواجه شد. او برای ساختن آگهی و خبر تلاش کرد و باز هم به دلیل کم‌ بودن درآمد آن شکست خورد. والت همیشه به جای تسلیم شدن یا منصرف شدن، دوباره تلاش می‌کرد و موضوع دیگری را امتحان می‌کرد.

چنان که والت گفت: «همه‌ی رقیبانی که در زندگیم داشتم، تمام مانع‌ها و مشکلات، من را قوی‌ کردند. تا زمانی که این اتفاق رخ ندهد آن را درک نمی‌کنید. یک شکست سخت ممکن است برای شما بهترین اتفاق در دنیا باشد.»   

۲. حل‌کننده‌ی مشکلات باشید

والت دیزنی کاملا حل‌کننده‌ی مشکلات بود، بسیار هوشیار بود و همیشه به دنبال رفع یک مشکل و تبدیل آن به فرصت در بازار می‌گشت. او وقتی دخترش را به پارک برد تا با وسایل بازی آن‌جا بازی کند، متوجه شد که وسایل بازی بسیار کثیف و مسئولان تعمیر و را‌ه‌اندازی بازی‌ها خشن و گستاخ‌ هستند.

والت در رابطه با این مشکل فکر و خیال‌پردازی کرد و نتیجه‌ی آن سرزمین دیزنی شد. او مکانی تمیز و ایمن مد نظر داشت تا والدین، فرزندان خود را با آسودگی به آن‌جا ببرند.

جیسون کیلر یک بار گفت: «زمانه که ۱۰ سال داشتم، به سرزمین دیزنی رفتیم. هنگامی که وارد آن‌جا شدم، چیزی که من را خیلی تحت تأثیر قرار داد دقت بسیار به جزئیات بود، کوچک‌ترین زباله‌ای دیده نمی‌شد.»

۳. حاضر به تغییر خودتان و دیدگاهتان باشید

بسیاری از مردم نمی‌دانند که اولین ستاره‌ی بزرگ کارتونی دیزنی، میکی ماوس نبود بلکه اسوالد، خرگوش خوش‌شانس بود. والت یک قرارداد با پخش‌کننده‌ی کارتون‌های کوتاه امضا کرد و با موفقیتش همه را هیجان‌زده کرد.

زمانی که برای تمدید قرارداد رفت، آن‌ها والت را بیرون انداختند. پخش‌کننده اظهار کرد (بدون اطلاع والت) با توجه به مطلبی که در قرار داد وجود دارد، آن‌ها به‌طور قانونی صاحب اسوالد هستند و والت دیزنی صاحب آن نیست. بد‌تر از آن، تمام تهیه‌کننده‌های فیلم‌های کارتونی والت، او را رها کردند و به شرکت دیگری پیوستند.

والت درحالی‌که موفقیت بزرگش را از دست داده بود به خانه بازگشت و شروع دیگری داشت. او گفته بود: «جرقه‌ی ایجاد میکی ماوس روی یک دفترچه‌ی نقاشی در یک قطار در ذهن من زده شد. این قطار از منهتن به سمت هالیوود در حرکت بود. در آن زمان شانس کسب‌و‌کار به برادرم، روی، رو آورده بود و من در پایین‌ترین حد افول بودم و به نظر می‌رسید بدبختی در اطراف من چرخ می زند.»

۴. خودتان را با ایده‌ها احاطه کنید

والت دیزنی اذعان کرده بود که در نقاشی کشیدن یا انیمیشن تهیه کردن بااستعداد نبود. او یک بار گفته بود: «من عملا در سال ۱۹۲۰ شروع به ساخت اولین کارتون انیمیشن کردم. قطعا آن طرح‌ها بسیار خام بودند وسپس از نوعی عروسک‌های کوچک استفاده کردم.» والت دیزنی در شناسایی کار‌هایی که می‌توانست به بهترین شکل انجام دهد، بااستعداد بود و توانایی شناسایی و استخدام بهترین هنرمندان و انیماتور‌های دنیا را داشت. 

در آن زمان شخصی که میکی ماوس را طراحی کرد والت نبود و شخصی به نام یوبی ایوارکس این کار را انجام داد. والت استعداد درخشانی در نقاشی کشیدن نداشت اما او تصور و خیال داشت. مانند معمار‌ها؛ نیازی نیست که پیمانکار عمومی باشید، فقط لازم است بدانید زمانی که پروژه به اتمام رسید چه ظاهر و مشخصاتی باید داشته باشد.

والت دیزنی

۵. کنجکاو باشید

والت روحیه‌ی کنجکاوی داشت و همیشه علاقه‌مند به یادگیری مسائل جدید بود. در انیمیشن، این ویژگی او را به سمت توسعه‌های خیلی خوبی در سال‌های اول سوق داد.

او به خاطر تولید اولین کارتون صدادار، ‌اولین کارتون زنده و انیمیشن همراه با فیلم و اولین فیلم کارتونی رمان کامل معروف است. تا قبل از آن، کارتون‌های والت برای پر کردن وقت، کوتاه و سرگرمی‌های ساده برای مردم بودند که قبل از فیلم اصلی پخش می‌شدند.

این نکته را از دست ندهید، او نمی‌دانست چگونه این کار‌ها را انجام دهد. کنجکاویش او را هدایت می‌کرد تا روش انجام این کار‌ها را به دست بیاورد و راه رسیدن به همه‌ی این کار‌ها را کشف کند. والت گفته بود: «ما به جلو حرکت می‌کنیم، در‌های جدیدی باز می‌کنیم و کار‌های جدیدی انجام می‌دهیم؛ زیرا ما کنجکاو هستیم و کنجکاوی همواره ما را به سمت راه‌های جدید سوق می‌دهد.» 

۶. در کارتان تنوع داشته باشید

والت به اندازه‌ای زیرک بود که یک استودیوی موفق انیمیشن برای تولید فیلم زنده‌ی اکشن، فیلم ‌مستند، برنامه‌ی تلویزیونی، پارک‌های تفریحی و تعداد زیادی محصول بسازد. او می‌توانست تنها یک استودیوی انیمیشن داشته باشد؛ اما این کار به‌تنهایی نمی‌توانست موفقیتی که در نظرش بود رقم بزند.

بهترین نقل قول والت را می‌توان این جمله دانست: «زمان و شرایط به سرعت تغییر می‌کند. ما باید پیوسته هدفمان را روی آینده متمرکز کنیم.»

به بیان دیگر، تمام مشاغل نیاز دارند که در جستجوی راه‌های رشد و متنوع کردن کارشان باشند.

برچسب ها :

نظرات داده شده

دیدگاه شما

ایمیل شما :

نام شما :

نظر شما :

لطفا حاصل عبارت 5+4 را در باکس زیر وارد کنید :

طراحی سایت در شیراز- طراحی وب سایت در شیراز
شرکت طراحی سایت در شیراز - طراحی سایت ارزان در شیراز
سایت در شیراز - سایت شیراز

طراحی سایت در شیراز در شیراز طراحی سایت در شیراز و طراحی وب سایت در شیرازو شرکت طراحی سایت در شیراز از سیرن بهترین کیفیت را بخواهید

طراحی وب سایت در شیراز طراحی وب سایت حرفه ای در شیراز و طراحی صفحات سایت داینامیک و طراحی اپلیکشن موبایل در شیراز
    وب سایت شما به منظور جلب اعتماد مشتری باید حرفه ای به نظر بیاید و ظاهری قابل اعتماد داشته باشد. طراحی سایت ضعیف باعث هدر رفتن هزینه های شما خواهدشد. شرکت طراحی سایت سیرن با ارائه خدمات سایت ارزان در شیراز ، سایت در شیراز، سایت در جنوب کشور و وب سایت در استان فارس می پردازد. در پایین برخی از خدمات مرکز تخصصی طراحی وب سیرن پرداخته شده است.

طراحی سایت در شیراز

طراحی سایت در شیراز در شیراز از جمله خدمات شرکت سیرن در شهر شیراز  است. برای طراحی سایت در شیراز شیراز ، شما ابتدا از نمونه کارهای سایت ما و نمونه کارهای فروشگاه اینترنتی در قسمت نمونه کار های طراحی سایت دیدن فرمایید و سپس با شماره تلفن های موجود در قسمت تماس با ما تماس بگیرید

طراحی وب سایت در شیراز

طراحی وب سایت در شیراز در شیراز یکی از مهمترین خدمات شرکت طراحی سایت سیرن است. برای طراحی وب سایت در شیراز کافی است شما ابتدا از نمونه کارهای سایت ما و نمونه کارهای فروشگاه اینترنتی در قسمت نمونه کار های طراحی سایت دیدن فرمایید و سپس با شماره تلفن های موجود در قسمت تماس با ما تماس بگیرید

طراحی سایت ارزان در شیراز

طراحی سایت ارزان در شیراز از مهمترین siren web design به حساب میاید. برای طراحی سایت ارزان در شیراز شیراز کافی است هدف خود از طراحی سایت را مشخص نمایید سپس از، قسمت طراحی سایت ارزان در شیراز از نمونه کارهای سایت ما و نمونه کارهای فروشگاه اینترنتی در قسمت نمونه کار های طراحی سایت دیدن فرمایید و سپس با شماره تلفن های موجود در قسمت تماس با ما تماس بگیرید

شرکت طراحی سایت در شیراز

یکی دیگر از خدمات ما در گروه طراحی سایت سیرن که یکی از بهترین  شرکت طراحی سایت در شیراز است. کارفرمایان و مشتریان عزیز جهت شرکت طراحی سایت در شیراز کافی است از طریق سایت ما و قسمت شرکت طراحی وبسایت در شیراز، از نمونه کارهای سایت ما و نمونه کارهای فروشگاه اینترنتی در قسمت نمونه کار های طراحی سایت دیدن فرمایید و سپس با شماره تلفن های موجود در قسمت تماس با ما تماس بگیرید

سایت حرفه ای در شیراز

یکی دیگر از خدمات siren web design سایت حرفه ای در شیراز است. کارفرمایان عزیز جهت سایت حرفه ای در شیراز کافی است شما ابتدا از نمونه کارهای سایت ما و نمونه کارهای فروشگاه اینترنتی در قسمت نمونه کار های طراحی سایت دیدن فرمایید و سپس با شماره تلفن های موجود در قسمت تماس با ما تماس بگیرید

طراحی فروشگاه اینترنتی در شیراز

طراحی فروشگاه اینترنتی در شیراز برای تمامی سلیقه ها امکان پذیر است. گروه طراحی سیرن با فراهم آوردن تعداد زیادی نمونه کار فروشگاه اینترنتی در شیراز و قرار دادن تصاویر و امکانات آنها درون وب سایت این امکان را برای شما فراهم می آورد که با دید بهتر تصمیم خود را برای راه اندازی فروشگاه آنلاین بگیرید جهت طراحی فروشگاه اینترنتی در شیراز کافی است با شماره های درون وب سایت تماس حاصل فرمایید.

موبایل اپلیکشن در شیراز

موبایل اپلیکشن در شیراز از دیگر خدمات شرکت طراحی اپلیکشن سیرن در شیراز است. جهت موبایل اپلیکشن در شیراز کافی است ابتدا طرح اپلیکشن خود را برنامه ریزی کنید و سپس با ما برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

 

طراحی وب سایت واکنش گرا در شیراز

طراحی وب سایت شیراز

طراحی سایت شیراز

شرکت طراحی سایت شیراز