جمعه 24 آذر 1396 ( 18:38:18 )
آیا هوش مصنوعی صنعت بازاریابی محتوا را به دست خواهد گرفت

بازاریاب‌ها در چند سال گذشته به دنبال راه‌های جدیدی برای استفاده‌ی بیشتر از راه‌حل‌های اتوماتیک بوده‌اند.و در اکثر مواقع هم نتیجه‌ی خوبی داشته‌اند. نرم‌افزار‌های خودکار جایگزین کارهای خسته‌کننده‌ای مانند تحلیل داده شده‌اند که نیاز به مهارت زیادی  ندارند و می‌توانند این کارها را حتی بهتر از متخصصان تجزیه و تحلیل داده‌ انجام دهند. آن‌ها همچنین به بازاریاب‌ها اجازه داده‌اند از وقت خود برای انجام دادن کارهای مهم‌تری استفاده کنند. به ‌نظر می‌رسد هوش مصنوعی در زمینه‌هایی مانند بازاریابی محتوا و زمینه‌های مرتبط با بازاریابی شبکه اجتماعی و سئو رشد سریعی داشته است. بنابراین آیا می‌توان انتظار داشت که هوش مصنوعی در  آینده بتواند تمام بخش‌های این صنعت را به دست بگیرد؟

robots

ربات‌های روزنامه‌نگار وارد بازار می‌شوند

برای اینکه بازاریابی محتوا توسط ماشین‌ها انجام شود، الگوریتم‌های هوش مصنوعی باید بتوانند مانند انسان‌ها محتوای باکیفیت بنویسند و منتشر کنند. درواقع این امکان وجود دارد که همه‌ی ما تا به حال یک مقاله‌ را که کاملا توسط الگوریتم‌ها نوشته شده باشد، خوانده باشیم. زیرا خبرگزاری آسوشیتدپرس از اوایل سال ۲۰۱۵ با تکیه بر همین الگوریتم‌های هوش مصنوعی در هر ۳ ماه بیش از ۳۰۰۰ مقاله‌ی جدید تولید کرده است. این تعداد مقاله بسیار زیاد است و ربات‌های روزنامه‌نگار آن‌ها را با دقت و بهره‌وری بالایی تولید کرده‌اند. اما در حال حاضر به نوعی ظرفیت‌های خود را تغییر داده‌اند. امروزه اکثر ربات‌ها تنها مقاله‌هایی می‌نویسند که مانند امتیازهای ورزشی، اخبار بازار بورس و پیش‌بینی وضع هوا، ریشه‌های واقعی دارند. آیا ربات‌ها می‌توانند در آینده به‌اندازه‌ای پیشرفت کنند که مانند انسان‌ نظرشان را در مورد موضوعی بیان کنند یا رویدادهایی را که دارای انعکاس سیاسی هستند، پوشش بدهند؟ نظرهای مختلفی در رابطه با این سؤال وجود دارد و ربات‌ها پتانسیل‌های زیادی دارند که می‌توانند بسیار فراتر از توانایی‌های انسان‌ها عمل کنند.

به‌عنوان مثال ربات‌های روزنامه‌نگار می‌توانند در آینده مقالات را بر اساس اولویت‌ها و موقعیت هر فرد شخصی‌سازی کنند. مثلا تصور کنید یک رویداد سیاسی اتفاق افتاده است و یک الگوریتم، مقاله‌ای برای شما می‌نویسد و در آن توضیح می‌دهد که این رویداد چه تأثیری بر کسب‌و‌کار و خانواده‌ی شما  خواهد گذاشت. یا تصور کنید جنگی در یک نقطه‌ی جهان آغاز شده است و این ربات‌‌ها با توجه به موقعیت مکانی افراد می‌توانند به آن‌ها بگویند این جنگ چه تأثیری بر زندگی آن‌ها خواهد گذاشت.

البته سال‌ها طول می‌کشد تا الگوریتم‌ها به این مرحله برسند؛ اما هوش مصنوعی با سرعت زیادی در حال رشد کردن است و تنها در چند سال آینده می‌تواند در حد مقاله‌هایی با کیفیت پایین که توسط انسان‌ها نوشته می‌شوند، پیشرفت کند. پیش‌بینی می‌شود در ۵ سال آینده کار انسان‌ها تنها برای تولید محتوای خلاقانه و پیچیده‌ی مرتبط با بازاریابی مورد نیاز باشد.

robots

پلتفرم‌های خودکار بازاریابی

علاوه بر الگوریتم‌های هوش مصنوعی که به تولید محتوا می‌پردازند، پلتفرم‌های خودکار زیادی نیز وجود دارند که کارهای مرتبط با بازاریابی محتوا انجام می‌دهند. فعالیت‌های که در زیر آورده شده است، از جمله مهم‌ترین کارهایی هستند که برندها در حال حاضر از آن‌ها استفاده می‌کنند:

زمان‌بندی:‌ زمان‌بندهای اتوماتیک یکی از محبوب‌ترین ابزارهای اتوماسیون هستند که به شما اجازه می‌دهند به‌طور خودکار برای حساب‌های کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی پست تهیه کنید و آن‌ را در  زمان‌های مشخص منتشر کنید. آن‌ها زحمت هر بار لاگین کردن برای ایجاد آپدیت را از شما می‌گیرند و همچنین توانایی شما برای نظارت بر الگوهای پست‌ها را افزایش می‌دهند.

پیگیری: تقریبا همه‌ی بازاریاب‌های دیجیتال از یک راه خودکار برای افزایش ترافیک و به اشتراک‌گذاری  پست‌های وب‌سایت استفاده می‌کنند. این داده‌ها به‌اندازه‌ای پیشرفته هستند که ما نمی‌توانیم این کارها را به‌صورت دستی انجام دهیم.

اعلان یا نوتیفیکیشن: بازاریاب‌ها همچنین می‌توانند در رابطه با رویدادهای خاص نوتیفیکیشن‌های  خودکار دریافت کنند. به‌عنوان مثال از طریق این نوتیفیکیشن‌ها می‌توانند مطلع شوند که برندشان در یک شبکه اجتماعی توسط دیگران مورد توجه قرار گرفته است یا اینکه مقاله‌شان از یک حد آستانه‌ای محبوب‌تر شده است.

مرتب‌سازی: این روزها بسیاری از پلتفرم‌ها به بازاریاب‌ها کمک می‌کنند که تقویم‌های کاری خود را  به‌روزرسانی کنند و آن‌ها را با دیگر اعضای تیم خود تطبیق دهند.

این ابزارها در حال حاضر جایگزین بسیاری از نقش‌ها و مسئولیت‌های بازاریابی محتوا شده‌اند؛ اما همچنان به کمک انسان‌ها احتیاج دارند تا بر کار آن‌ها نظارت داشته باشند. مطمئنا توانایی این ابزارها در آینده پیشرفت می‌کند و متنوع‌تر خواهد شد.

robots

افزایش استانداردهای محتوا

از سال‌های گذشته شاهد افزایش کیفیت در صنعت تولید محتوا بوده‌ایم. و احتمالا همین موضوع به هوش مصنوعی کمک کرده است تا جایگاه خودش را به‌عنوان عضو اصلی این صنعت محکم کند. هرچقدر رقابت میان میدان دید محتوا و وفاداری مشتری‌ها بیشتر می‌شود، استانداردهای کیفیت نیز بالاتر می‌روند. بر این اساس اگر بازار از محتوای تولیدشده توسط نرم‌افزارها پر شود، آنگاه تقاضای تولید محتوای خلاقانه نیز بالاتر می‌رود.

robots

جمع‌بندی

در حال حاضر هوش مصنوعی و اتوماتیک ‌سازی، صنعت بازاریابی محتوا را تغییر داده‌اند. البته این صنعت همچنان مشاغل جدید و زیادی برای انسان‌ها دارد. بنابراین نیازی به ترسیدن از جایگزین شدن نیروی کار انسانی توسط ربات‌ها نیست. این ربات‌ها شاید آینده‌ی کاری شما را تحت تأثیر قرار بدهند اما نمی‌توانند در آینده‌ی نزدیک شغلتان را از شما بگیرند. در ۱۰ سال آینده توانایی این نویسنده‌‌های خودکار بیشتر می‌شود و بنابراین برندها می‌توانند محتواهای بیشتری را در یک قالب خالص تهیه کنند و انسان‌ها می‌توانند از زمان خود برای تولید محتوای خلاقانه استفاده کنند. اما اینکه ربات‌ها جایگزین انسان‌ها شوند حداقل در آینده‌ی نزدیک دور از تصور است.

برچسب ها :

نظرات داده شده

دیدگاه شما

ایمیل شما :

نام شما :

نظر شما :

لطفا حاصل عبارت 5+4 را در باکس زیر وارد کنید :

طراحی سایت در شیراز- طراحی وب سایت در شیراز
شرکت طراحی سایت در شیراز - طراحی سایت ارزان در شیراز
سایت در شیراز - سایت شیراز

طراحی سایت در شیراز در شیراز طراحی سایت در شیراز و طراحی وب سایت در شیرازو شرکت طراحی سایت در شیراز از سیرن بهترین کیفیت را بخواهید

طراحی وب سایت در شیراز طراحی وب سایت حرفه ای در شیراز و طراحی صفحات سایت داینامیک و طراحی اپلیکشن موبایل در شیراز
    وب سایت شما به منظور جلب اعتماد مشتری باید حرفه ای به نظر بیاید و ظاهری قابل اعتماد داشته باشد. طراحی سایت ضعیف باعث هدر رفتن هزینه های شما خواهدشد. شرکت طراحی سایت سیرن با ارائه خدمات سایت ارزان در شیراز ، سایت در شیراز، سایت در جنوب کشور و وب سایت در استان فارس می پردازد. در پایین برخی از خدمات مرکز تخصصی طراحی وب سیرن پرداخته شده است.

طراحی سایت در شیراز

طراحی سایت در شیراز در شیراز از جمله خدمات شرکت سیرن در شهر شیراز  است. برای طراحی سایت در شیراز شیراز ، شما ابتدا از نمونه کارهای سایت ما و نمونه کارهای فروشگاه اینترنتی در قسمت نمونه کار های طراحی سایت دیدن فرمایید و سپس با شماره تلفن های موجود در قسمت تماس با ما تماس بگیرید

طراحی وب سایت در شیراز

طراحی وب سایت در شیراز در شیراز یکی از مهمترین خدمات شرکت طراحی سایت سیرن است. برای طراحی وب سایت در شیراز کافی است شما ابتدا از نمونه کارهای سایت ما و نمونه کارهای فروشگاه اینترنتی در قسمت نمونه کار های طراحی سایت دیدن فرمایید و سپس با شماره تلفن های موجود در قسمت تماس با ما تماس بگیرید

طراحی سایت ارزان در شیراز

طراحی سایت ارزان در شیراز از مهمترین siren web design به حساب میاید. برای طراحی سایت ارزان در شیراز شیراز کافی است هدف خود از طراحی سایت را مشخص نمایید سپس از، قسمت طراحی سایت ارزان در شیراز از نمونه کارهای سایت ما و نمونه کارهای فروشگاه اینترنتی در قسمت نمونه کار های طراحی سایت دیدن فرمایید و سپس با شماره تلفن های موجود در قسمت تماس با ما تماس بگیرید

شرکت طراحی سایت در شیراز

یکی دیگر از خدمات ما در گروه طراحی سایت سیرن که یکی از بهترین  شرکت طراحی سایت در شیراز است. کارفرمایان و مشتریان عزیز جهت شرکت طراحی سایت در شیراز کافی است از طریق سایت ما و قسمت شرکت طراحی وبسایت در شیراز، از نمونه کارهای سایت ما و نمونه کارهای فروشگاه اینترنتی در قسمت نمونه کار های طراحی سایت دیدن فرمایید و سپس با شماره تلفن های موجود در قسمت تماس با ما تماس بگیرید

سایت حرفه ای در شیراز

یکی دیگر از خدمات siren web design سایت حرفه ای در شیراز است. کارفرمایان عزیز جهت سایت حرفه ای در شیراز کافی است شما ابتدا از نمونه کارهای سایت ما و نمونه کارهای فروشگاه اینترنتی در قسمت نمونه کار های طراحی سایت دیدن فرمایید و سپس با شماره تلفن های موجود در قسمت تماس با ما تماس بگیرید

طراحی فروشگاه اینترنتی در شیراز

طراحی فروشگاه اینترنتی در شیراز برای تمامی سلیقه ها امکان پذیر است. گروه طراحی سیرن با فراهم آوردن تعداد زیادی نمونه کار فروشگاه اینترنتی در شیراز و قرار دادن تصاویر و امکانات آنها درون وب سایت این امکان را برای شما فراهم می آورد که با دید بهتر تصمیم خود را برای راه اندازی فروشگاه آنلاین بگیرید جهت طراحی فروشگاه اینترنتی در شیراز کافی است با شماره های درون وب سایت تماس حاصل فرمایید.

موبایل اپلیکشن در شیراز

موبایل اپلیکشن در شیراز از دیگر خدمات شرکت طراحی اپلیکشن سیرن در شیراز است. جهت موبایل اپلیکشن در شیراز کافی است ابتدا طرح اپلیکشن خود را برنامه ریزی کنید و سپس با ما برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

 

طراحی وب سایت واکنش گرا در شیراز

طراحی وب سایت شیراز

طراحی سایت شیراز

شرکت طراحی سایت شیراز