دوشنبه 27 آذر 1396 ( 13:33:27 )
چگونه نقطه تمرکز و فاکتور موفقیت استارتاپ را پیدا کنیم

ستاره‌ی شمالی نام ستاره‌ای است که نقش مهمی در مسیریابی‌های جغرافیایی دارد. این عبارت ایهام‌دار می‌تواند برای تعیین هدف و مسیر حرکت استفاده شود. استارتاپ‌ها در قدم اول نیاز به تمرکز و شناخت مسیر دارند. به بیان دیگر هر استارتاپ نیاز به یک ستاره شمالی روشن دارد.

تمرکز چیزی است که شرکت‌های خوب را از بقیه جدا می‌کند. تمرکز می‌تواند باعث موفقیت یا شکست  استارتاپ شما بشود. بدون تمرکز، شما زمان زیادی را برای امتحان کردن استراتژی‌های جدید، توجه به جزئیات و رهبری غلط تیم خود تلف می‌کنید.

اما با داشتن توجه و تمرکز کافی، می‌توان تیم را تحت هدفی ثابت متحد کرد و راهنمایی‌های معنا دار و عاقلانه‌ای را به آنها عرضه کرد. به بیان دیگر با داشتن تمرکز، هدف و همان ستاره‌ی شمالی، در هر زمان پاسخ مناسبی به این سوال دارید که آیا در حال انجام کار صحیح هستید؟

ستاره شمالی استارتاپ شما، درآمد، تعداد کاربران یا سرعت رشد نیست. این راهنما که باید مرکز توجه شما باشد، ارزشی است که به مشتری ارائه می‌کنید. به بیان دیگر، درآمد میزان پولی است که شما از مشتریان دریافت می‌کنید و ستاره شمالی ارزشی است که به آنها عرضه می‌کنید.

اما پیدا کردن فاکتوری برای اندازه گیری رسیدن به نقطه‌ی هدف، دشوار است. چون هر استارتاپ، ارزش خاص خود را به مشتریان عرضه می‌کند، نمی‌توان فاکتوری واحد برای تمام آنها تعریف کرد. برای شناخت بهتر نقطه تمرکز، می‌توان مثال‌هایی از استارتاپ‌های موفق زد:

  • وبسیات Medium: زمانی که کاربر صرف مطالعه در این وبسایت می‌کند
  • وبسایت Quora: تعداد سوالاتی که پاسخ داده می‌شوند
  • فیسبوک: آمار ماهانه‌ی کاربران آنلاین

هر یک از فاکتورهای بالا، زمانی را که کاربر در حال تجربه ارزش اصلی استارتاپ هست، اندازه‌گیری می‌کند.

تمرکز

پیدا کردن نقطه تمرکز یا ستاره شمالی

وقتی می‌خواهید نقطه تمرکز خود را پیدا کنید، از فاکتورهای معمول مانند تعداد بازدید از صفحات، ثبت نام‌های جدید و تعداد کاربران ثبت نام شده دوری کنید. این فاکتورها اعدادی جذاب هستند اما ارتباطی با ارزش اصلی که به کاربران ارائه می‌کنید ندارند.

به جای تمرکز بر فاکتورهای گفته شده، به احساسات کاربران و مشتری‌ها دقت کنید. لحظه‌ای که کاربر با محصول شما ارتباط عاطفی برقرا می‌کند را پیدا کنید. این زمان همان موقعی است که آنها ارزش شما را پیدا کرده و دلیل استفاده از این محصول به جای محصولات رقیب را درک می‌کنند.

در بسیاری از برنامه‌ریزی‌ها، احساسات را نادیده می‌گیریم و درگیر اعداد می‌شویم. اما این احساسات است که باعث می‌شود مشتری به شما وفادار بماند. همین احساسات او را وادار می‌کند تا برای محصول شما تبلیغ کند و دلیل موفقیت شما بشود. برای پیدا کردن بهتر نقطه تمرکز استارتاپ خود به این سوالات پاسخ دهید:

  • آیا این نقطه نشان دهنده‌ی اولین لحظه‌ای هست که مشتری از محصول ما راضی می‌شود؟
  • آیا مقدار لذت بردن از محصول را شامل می‌شود؟
  • آیا این نقطه می‌تواند به عنوان فاکتور موفقیت سازمان اندازه گیری شود؟
  • آیا همه افراد تیم به راحتی آن را درک می‌کنند؟
  • آیا با استفاده از این نقطه می‌توان تعیین قیمت‌ها، طراحی‌ها و تصمیم‌گیری‌های مهم را انجام داد؟
  • آیا این نقطه شامل ارزش طولانی مدت و اهمیت شرکت می‌شود؟

انتخاب نقطه تمرکز یا ستاره‌ی شمالی دشوار است و ممکن است در مراحل اولیه انتخاب‌هایی اشتباه داشته باشید. حتی ممکن است این نقطه در طول زمان تغییر کند.

مراحل بعدی

پس از انتخاب نقطه تمرکز باید به سمت آن حرکت کنید. همیشه به آن نقطه و ستاره خیره باشید و درگیر آمارهای دیگر نشوید. همواره شرکت خود را در مسیر رسیدن به این ستاره راهنمایی کنید. وقتی تیم شما با اتحاد به سمت این ستاره حرکت کنند، قطعا موفق خواهید شد. 

برچسب ها :

نظرات داده شده

دیدگاه شما

ایمیل شما :

نام شما :

نظر شما :

لطفا حاصل عبارت 5+4 را در باکس زیر وارد کنید :

طراحی سایت در شیراز- طراحی وب سایت در شیراز
شرکت طراحی سایت در شیراز - طراحی سایت ارزان در شیراز
سایت در شیراز - سایت شیراز

طراحی سایت در شیراز در شیراز طراحی سایت در شیراز و طراحی وب سایت در شیرازو شرکت طراحی سایت در شیراز از سیرن بهترین کیفیت را بخواهید

طراحی وب سایت در شیراز طراحی وب سایت حرفه ای در شیراز و طراحی صفحات سایت داینامیک و طراحی اپلیکشن موبایل در شیراز
    وب سایت شما به منظور جلب اعتماد مشتری باید حرفه ای به نظر بیاید و ظاهری قابل اعتماد داشته باشد. طراحی سایت ضعیف باعث هدر رفتن هزینه های شما خواهدشد. شرکت طراحی سایت سیرن با ارائه خدمات سایت ارزان در شیراز ، سایت در شیراز، سایت در جنوب کشور و وب سایت در استان فارس می پردازد. در پایین برخی از خدمات مرکز تخصصی طراحی وب سیرن پرداخته شده است.

طراحی سایت در شیراز

طراحی سایت در شیراز در شیراز از جمله خدمات شرکت سیرن در شهر شیراز  است. برای طراحی سایت در شیراز شیراز ، شما ابتدا از نمونه کارهای سایت ما و نمونه کارهای فروشگاه اینترنتی در قسمت نمونه کار های طراحی سایت دیدن فرمایید و سپس با شماره تلفن های موجود در قسمت تماس با ما تماس بگیرید

طراحی وب سایت در شیراز

طراحی وب سایت در شیراز در شیراز یکی از مهمترین خدمات شرکت طراحی سایت سیرن است. برای طراحی وب سایت در شیراز کافی است شما ابتدا از نمونه کارهای سایت ما و نمونه کارهای فروشگاه اینترنتی در قسمت نمونه کار های طراحی سایت دیدن فرمایید و سپس با شماره تلفن های موجود در قسمت تماس با ما تماس بگیرید

طراحی سایت ارزان در شیراز

طراحی سایت ارزان در شیراز از مهمترین siren web design به حساب میاید. برای طراحی سایت ارزان در شیراز شیراز کافی است هدف خود از طراحی سایت را مشخص نمایید سپس از، قسمت طراحی سایت ارزان در شیراز از نمونه کارهای سایت ما و نمونه کارهای فروشگاه اینترنتی در قسمت نمونه کار های طراحی سایت دیدن فرمایید و سپس با شماره تلفن های موجود در قسمت تماس با ما تماس بگیرید

شرکت طراحی سایت در شیراز

یکی دیگر از خدمات ما در گروه طراحی سایت سیرن که یکی از بهترین  شرکت طراحی سایت در شیراز است. کارفرمایان و مشتریان عزیز جهت شرکت طراحی سایت در شیراز کافی است از طریق سایت ما و قسمت شرکت طراحی وبسایت در شیراز، از نمونه کارهای سایت ما و نمونه کارهای فروشگاه اینترنتی در قسمت نمونه کار های طراحی سایت دیدن فرمایید و سپس با شماره تلفن های موجود در قسمت تماس با ما تماس بگیرید

سایت حرفه ای در شیراز

یکی دیگر از خدمات siren web design سایت حرفه ای در شیراز است. کارفرمایان عزیز جهت سایت حرفه ای در شیراز کافی است شما ابتدا از نمونه کارهای سایت ما و نمونه کارهای فروشگاه اینترنتی در قسمت نمونه کار های طراحی سایت دیدن فرمایید و سپس با شماره تلفن های موجود در قسمت تماس با ما تماس بگیرید

طراحی فروشگاه اینترنتی در شیراز

طراحی فروشگاه اینترنتی در شیراز برای تمامی سلیقه ها امکان پذیر است. گروه طراحی سیرن با فراهم آوردن تعداد زیادی نمونه کار فروشگاه اینترنتی در شیراز و قرار دادن تصاویر و امکانات آنها درون وب سایت این امکان را برای شما فراهم می آورد که با دید بهتر تصمیم خود را برای راه اندازی فروشگاه آنلاین بگیرید جهت طراحی فروشگاه اینترنتی در شیراز کافی است با شماره های درون وب سایت تماس حاصل فرمایید.

موبایل اپلیکشن در شیراز

موبایل اپلیکشن در شیراز از دیگر خدمات شرکت طراحی اپلیکشن سیرن در شیراز است. جهت موبایل اپلیکشن در شیراز کافی است ابتدا طرح اپلیکشن خود را برنامه ریزی کنید و سپس با ما برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

 

طراحی وب سایت واکنش گرا در شیراز

طراحی وب سایت شیراز

طراحی سایت شیراز

شرکت طراحی سایت شیراز